7. mezinárodní sympozium rytého skla v Kamenickém Šenově se koná v termínu 11.–17. 9. 2017. Na tomto trienále se budou podílet téměř dvě desítky výtvarníků a osm studentů, zastupujících nejen domácí scénu, ale i evropskou a americkou.

Kdy: 11. září 2017 – 17. září 2017 od 9:00 do 18:00 hodin

mezinárodní sympozium rytého skla v Kamenickém Šenově

Účast na sympoziu je proto považována za vysoce prestižní záležitost. Součástí sympozia jsou kromě sekce určené profesionálům rovněž další sekce řemeslná, určená k propagaci rytého skla veřejnosti.

Především k povzbuzení zájmu o ryté sklo jako velmi specifickou technologii typickou pro severočeské sklářství a především pro Kamenickošenovsko. V místě sympozia působí také nejstarší sklářská škola v Evropě, která se na akci také podílí a zde se také část sympozia odehrává.

Mezinárodní sympozium rytého skla v Kamenickém Šenově

Nejen její studenti mají možnost se seznámit s tvorbou světově známých výtvarníků, ale také se seznámit s mistry rytého skla udržující skvělou řemeslnou tradici nebo absolvovat odborné přednášky. Samotné teoretické sympozium přinese další odborné poznání českého rytého skla a také informace ze zahraničí o odborné dění v tomto oboru v muzeích, výzkumných institucí a rovněž u výrobců.

Na sympozium budou navazovat v sobotu 16. 9. 2017 dny otevřených dveří SUPŠS, od pátku teoretické sympozium, přednášky, workshop a další.

Kde: Havlíčkova 57, Kamenický Šenov

Vstupné je zdarma.