Pantomima není žádná nuda! Zapomeňte na klauny s červeným nosem. Moderní mimické divadlo vás ohromí. Česko se totiž konečně dočkalo velkého návratu pantomimy. To nejlepší z české i světové tvorby se představí na mezinárodní festivalu Pantomimy MIME FEST v Poličce.

Kdy: 11. září 2017 – 16. září 2017

Mezinárodní festival pantomimy Mime Fest v Poličce

Přehlídku zahájí v Divadelním klubu komická pantomima Robo erectus v podání slovenské dvojice Anton Eliáš a Lukáš Šimon. Pojednává o dvou robotech, kteří už nemůžou nikomu posloužit, a tak radši baví sami sebe.

Návštěvníci se mohou v dalších dnech těšit na představení německo-francouzského dua Wolfram von Bodecker a Alexander Neander s názvem Déjà-vu? Oba herci byli studenty a později asistenty legendárního mima Marcela Marceaua. Do Poličky přivezou i svou nejslavnější produkci Follow Light.

Zážitek pořadatelé slibují od uskupení Umbilical Brothers. „Jsou mezinárodní komediální fenomén, propojují neuvěřitelné hlasové a tělesné schopnosti s mixem divadla, grotesky a stand-up comedy, přičemž porušují všechna psaná i nepsaná pravidla,“ přibližují jejich tvorbu. Ze Švédska přijede cirkusový artista, komediant i herec David Eriksson, z Finska mimka Reetta Honkakoskiová.

Mezinárodní festival pantomimy Mime Fest v Poličce

Českou pantomimu zastupují například Michaela Stará v představení Imelda, Divadlo Minor nebo trio Squadra Sua. Radim Vizváry, šéf a dramaturg přehlídky, uvede svou inscenaci Sólo, která získala cenu Thálie 2016.

Během festivalu, který trvá do 16. září, budou v Centru Bohuslava Martinů vystaveny snímky známého fotografa Roberta Vana. V Divadelním klubu budou k vidění záběry z minulého ročníku Mime Festu od Davida Konečného. Pro zájemce budou připraveny dva workshopy street dance s tanečníkem Araiem v malém sále Tylova domu.

Kde: Vrchlického, Polička

Vstupné:

Plná cena: 70 Kč
Snížená cena: 50 Kč

Více informací naleznete na www.mimefest.cz