Festival Anifilm představuje aktuální trendy, postupy, technologie a animační techniky. Podporuje rozpracované či zcela nové animační projekty, jejich tvůrce, producenty a distributory. Poskytuje prostor pro pozitivní konfrontaci a navazování nových kontaktů mezi filmovými profesionály z celého světa.

Kdy: 2. květen 2017 – 7. květen 2017

Festival Anifilm 2017 Třeboň

Letos festival nabídne 132 snímků, to nejlepší z animované tvorby České televize, prezentaci filmových škol z USA, projekci animovaných filmů, nominovaných na Cenu Americké filmové akademie.

Komise vybírala z 1 200 přihlášených filmů, klipů a animací. Celovečerní soutěž ovládly evropské snímky. Mezi nejlepší se dostali Lichožrouti, kteří jako jediní ve své kategorii zastupují 3D CGI animaci. Z Francie pochází kreslená adaptace drsné pohádky bratří Grimmů Dívka bez rukou od Sébastiena Laudenbacha, pro menší diváky je určen Molly Monster, původně postava z populárního seriálu, režiséra a výtvarníka Teda Siegera.

Festival Anifilm 2017 Třeboň

V sekci celovečerní filmy pro dospělé bude k vidění britský film Ethel a Ernest, který přiblíží osudy skutečné dvojice, nebo film Louise v zimě od francouzského animátora Jeana-Françoise Laguionieho. V soutěži se objeví i holandský snímek Červená želva a americké filmy Jak se mi potopila střední škola a Nerdland.

V pěti pásmech bude letos soutěžit 35 krátkých filmů. Značná část je černobílá, stále oblíbená jsou nejrůznější podobenství v bizarním podání. Studentských filmů bude soutěžit 44 ve třech pásmech, jsou mezi nimi i díla studentů FAMU, zlínské Univerzity Tomáše Bati nebo Západočeské univerzity.

Mezinárodní festival animované tvorby ANIFILM

Festival je určen tvůrcům a filmovým profesionálům, studentům, pedagogům, filmovým teoretikům a fanouškům animované tvorby všech věkových kategorií.

Důležitým cílem festivalu je i dlouhodobá reprezentace a propagace České republiky, Jihočeského kraje a města Třeboně ve světovém kontextu.

V soutěžní části festivalu Anifilmu 2017 budou snímky soutěžit v  kategoriích:

  • 1. Mezinárodní soutěž celovečerních filmů

    Festival Anifilm 2017 Třeboň

  • a/ filmy pro dospělého diváka
  • b/ filmy pro děti
  • 2. Mezinárodní soutěž krátkých filmů
  • 3. Mezinárodní soutěž studentských filmů
  • 4. Mezinárodní soutěž videoklipů
  • 5. Mezinárodní soutěž pro abstraktní a nenarativní animace

Kde: Destinace Třeboňsko, Třeboň

Více informací naleznete na www.trebonsko.cz a na www.anifilm.cz