Filmový festival Finále je každoroční soutěžní a bilanční přehlídkou českých dlouhometrážních hraných filmů, k níž přibyla i soutěž dokumentárních filmů. Festival začíná 20. dubna a končí 26. dubna 2017.

Kdy: 20. dubna 2017 – 26. duben 2017

Filmový festival Finále Plzeň 2017

Hlavním pilířem jubilejního třicátého ročníku festivalu Finále Plzeň bude i letos soutěž celovečerních hraných a animovaných filmů, dokumentů a televizních či internetových projektů. O vítězích ocenění Zlatý ledňáček rozhodnou již tradičně 3 odborné mezinárodní poroty, které budou vybírat ze 40 nominovaných soutěžních projektů z české a slovenské produkce. Festival zahájí svou předpremiérou první film nové trilogie Jana Hřebejka s názvem Zahradnictví: Rodinný přítel, který diváci budou moci během festivalu zhlédnout v rámci sekce První úlovek. Objeví se také nová sekce Německé kino, aktuální filmy z méně známých českých koprodukcí nebo archivní sekce s podtitulem Talent ve vyhnanství. Připraven je i doprovodný program v podobě autorských čtení, výstavy, koncertů a srazu s youtubery. Novinkou budou filmová promítání na netradičních místech například projekce sitcomu Kosmo včetně zážitkového odpoledne v prostorách 3D Planetária plzeňské Techmanie. Hlavním festivalovým dějištěm zůstává Měšťanská beseda a DEPO2015 v Plzni.

Filmový festival Finále Plzeň 2017

O vítězích ocenění Zlatý ledňáček rozhodnou již tradičně 3 odborné mezinárodní poroty, které budou vybírat ze 40 nominovaných soutěžních projektů z české a slovenské produkce. Festival zahájí svou předpremiérou první film nové trilogie Jana Hřebejka s názvem Zahradnictví: Rodinný přítel, který diváci budou moci během festivalu zhlédnout v rámci sekce První úlovek. Objeví se také nová sekce Německé kino, aktuální filmy z méně známých českých koprodukcí nebo archivní sekce s podtitulem Talent ve vyhnanství.

Doprovodný program – autorská čtení

Součástí doprovodnému programu budou autorská čtení. Bábovky Radky Třeštíkové budou předčítat herečky Jana Plodková, Simona Babčáková a Klára Melíšková, které propůjčily své hlasy jednotlivým kapitolám audioknihy. Dalším titulem bude kniha Sedmilhářky vydaná na základě úspěšného bolgu Bereniky Kohoutové a Mariky Šoposké či nevydaný rukopis Veroniky Žilkové Můj život s ochrankou.

Nebudou chybět výstavy, koncerty a sraz s youtubery. Pro fanoušky televizní a internetové tvorby bude připraven také maraton oceňovaného seriálu HBO Europe Pustina, promítání internetového seriálu Semestr nebo projekce seriálu Kosmo včetně zážitkového odpoledne v netradičním prostoru planetária plzeňské Techmanie.

Hlavním centrem festivalového dění zůstává novorenesanční budova Měšťanské besedy a industriální prostor DEPO2015, kde bude promítána dokumentární sekce. Téma oslavy 30. ročníku se promítá do vizuálního stylu od studia Družina, jehož tvářemi jsou Pavel Liška a Jana Plodková.

Kde: Mánesova 1915/80, Plzeň 3

Více informací naleznete na www.festivalfinale.cz