Cílem výstavy je nejen připomenutí počátků výroby prvního automobilu Präsident, ale i poohlédnutí se po dalších důležitých historických meznících ve výrobě automobilů Tatra v 20. století. Ve dnech od 13. dubna do 1. října 2017 si expozici automobilky budete moc prohlídnout v Technickém muzeu Tatra a načerpat tak i třeba nové poznatky.

Kdy: 13. duben 2017 – 1. říjen 2017

Výstava v Technickém muzeu Tatra

Připomene si tak 120. výročí stavby prvního automobilu Präsident, kterou ve městě začala tradice výroby automobilů.

Präsident byl prvním automobilem v Rakousko-Uhersku, který byl vyroben v továrním provozu. Z kopřivnické továrny vyjel v březnu 1897.

Smyslem výstavy je připomenutí počátků výroby 1. automobilu Präsident, stejně jako poohlédnutí se za dalšími důležitými historickými mezníky ve výrobě automobilů TATRA v průběhu 20. století. Výběr tématu je záměrně koncipován chronologicky po jednotlivých desetiletých dekádách obsahujících sedmičku, která v rámci výroby tatrovek symbolizovala úspěch.

Výstava v Technickém muzeu Tatra

Taktéž si v roce 2017 připomínáme 40. výročí od výroby opakované stavby automobilu Präsident nebo 70. výročí zahájení výroby 1. poválečného automobilu v Československu – Tatraplanu. Jeho vznik a náhlé ukončení výroby poznamenala nepromyšlená rozhodnutí tehdejšího způsobu organizování centrálně plánovaného hospodářství.

Kde: Technické muzeum Tatra, Záhumenní 367/1, Kopřivnice

Vstupné

Výstava v Technickém muzeu Tatra

Plná cena: 120 Kč
Snížená cena: 80 Kč
Okružní vstupenku do tří kopřivnických muzeí za 140 Kč

Otevírací doba

úterý – neděle: 09:00 – 16:00 hodin

Více informací naleznete na www.tatramuseum.cz a na www.tatra.cz