Komu se nezamlouvají davy lidí, typické pro zámecký areál v Lednici v čase turistické sezóny, má příležitost vychutnat si tento romantický kus přírody bývalého Lichtenštejnského panství v klidu plavby po ramenech řeky Dyje provázené poutavým výkladem o zajímavostech areálu. Pravidelné plavby v Lednici k Minaretu a Janohradu si můžete užívat dnech od 16. dubna do 30. září 2017.

Kdy: 16. duben 2017 – 30. září 2017

Pravidelné plavby v Lednici k Minaretu a Janohradu

Pravidelné plavby mezi zámkem, minaretem a Janohradem, provázané poutavým výkladem lodníků. Lze je spojit s pěší procházkou parkem i cyklistickým výletem za dalšími památkami a přírodními krásami Lednicko-valtického areálu.

Pluje se ve dvou trasách:

Trasa I.: plavba mezi zámkem a Minaretem nabízející nevšední pohledy na zámecký park i lužní les. Mezi návštěvníky je oblíbená kombinace plavba s pěší procházkou parkem – například od zámku k Minaretu lodí, po prohlídce Minaretu zpět parkem pěšky (1,5 km) nebo naopak.

 

Trasa II.: plavba zachovalým lužním lesem, tajemnými meandry Staré Dyje mezi Minaretem a romantickou zříceninou Janův hrad. Trasa nabízí exkurze významného říčního biotopu Nivy Dyje s koloniemi volavek, kvakošů, početnou populací bobrů i želvy nádherné. Doporučuje se kombinace plavby s jízdou koňským povozem – například od Minaretu k Janohradu lodí, po prohlídce hradu a občerstvení v bistru na přístavišti zpět k zámku koňským povozem.

Pravidelné plavby v Lednici k Minaretu a Janohradu

Kde: 1.Plavební, 21.dubna 3, Lednice

Vstupné

Plná cena: 140 Kč
Snížená cena: 70 Kč
Trasa Minaret – Janohrad: Plná cena 160 Kč, snížená cena 80 Kč

Otevírací doba

Informace o aktuálním plavebním řádu na tel.: +420 603 516 358

Více informací o akci naleznete na www.1plavebni.cz