Máte rádi preclíky a kypré ženy v dirndlech s náručí plnou napěněných tupláků? Bavorsko ale není jen o tom! Přesvědčí vás Bavorsko-český kulturní festival pod novou značkou „Treffpunkt“ v Plzni.

Kdy: 20. říjen 2017 – 22. říjen 2017 od 11:00 do 18:00 hodin

Bavorsko-český festival Treffpunkt

Během tří dnů nabídne průřez soudobou i tradiční kulturou a umění našich sousedů, přehlídku česko-bavorských přeshraničních kulturních aktivit i gastronomické zážitky. Program v areálu Kreativní zóny DEPO2015 zve na koncerty, promítání filmů, literární odpoledne, aktivity pro rodiny s dětmi, bavorský i český folklor – hudba, zpěv i tanec včetně workshopů, nebo doprovodný program k Bavorsko-české zemské výstavě věnované Karlu IV. Chybět nesmí klasická Biergarten s bavorským pivem i lahůdkami!

Grüß Gott?!
Festival Treffpunkt láká ve dnech 20.-22. října 2017 do DEPO2015, kde to bude od pátku do neděle žít ve stylu bavorské Biergarten se vším všudy. Návštěvníky čeká stylová gastronomie včetně bavorských piv, výstavy, literatura, besedy, řemeslo, tradiční i moderní hudba, ze které si vybere snad každý: dechovka a folklor, swing, big beat, DJ. Celodenní program bude prokládaný představeními českých a bavorských showmanů, od lyžařů po hráče na lahve. Neděli může strávit v depu celá rodina – program pro děti i jejich rodiče zve na dětské divadelní představení, rytířský souboj nebo výrobu a pouštění draků.

Festival Treffpunkt je jednou z pokračujících aktivit roku 2015, kdy program Evropského hlavního města kultury zpestřili nejrůznější bavorští umělci. Plzeňané si určitě pamatují obrovského oheň chrlícího draka, který se zpoza hranic přiletěl podívat až k nám na náměstí. V loňském roce nás příjemně překvapila obrovská účast na česko-bavorském festivalu v depu, lidé chodili dokonce v českých nebo bavorských krojích, takže i letos se těšíme na taková milá sousedská setkání.

Bavorsko-český festival Treffpunkt

Festival připravili Plzeň 2015, z.ú. s partnerským městem Regensburg, historickým parkem Bärnau, Goethe-Institutem Prag, se Zastoupením Svobodného státu Bavorsko v ČR. Akci spolufinancuje Statutární město Plzeň, Ministerstvo kultury ČR a Česko-německý fond budoucnosti.

Kde: DEPO2015, Presslova 14, Plzeň

Vstupné je zdarma.

Více informací naleznete na www.depo2015.cz