Autorská výstava řezbáře Zdeňka Manna představí průřez jeho tvorbou od nejmenších betlémů v lahvích až po největší, 6 metrů dlouhý betlém z lipového a smrkového dřeva. Těšit se můžete také na kuriozní betlémy jako je betlém na houbě choroš, pivní betlém v soudku nebo obří jesličky.

Kdy: 1. prosinec 2017 – 7. leden 2018 od 9:00 do 17:30 hodin

Betlémy Zdeňka Manna a historické perličkové ozdoby ze sbírky Aleny Gondekové

Autorská výstava řezbáře Zdeňka Manna představí průřez jeho tvorbou od nejmenších betlémů v lahvích až po největší, 6 metrů dlouhý betlém z lipového a smrkového dřeva. Vystaveny budou také kuriozity jako betlém na houbě choroš, pivní betlém v soudku, dva mechanické pohyblivé betlémy nebo obří jesličky s více než 150 figurkami.

Druhá část výstavy představí historické vánoční perličkové ozdoby z velké soukromé sbírky Aleny Gondekové, pocházející především z doby první republiky. Návštěvníci se zároveň seznámí s tradicí výroby perličkových ozdob, jejich jednotlivými typy a vývojem.

Betlémy Zdeňka Manna a historické perličkové ozdoby ze sbírky Aleny Gondekové

V rámci vánoční výstavy se chystá tradičně bohatý doprovodný program pro děti i dospělé, ukázky tradičních lidových řemesel a s vaší pomocí se Jihočeské muzeum pokusí vytvořit rekordní návštěvnický betlém přímo ve výstavním sále.

 

Kde: Jihočeské muzeum, Dukelská 242/1, České Budějovice

Vstupné:

Plná cena: 25 Kč
Snížená cena: 15 Kč

Více informací naleznete na www.inbudejovice.cz