Již 14. ročník květnových studentských oslav jara zavítá do jihočeské metropole. Budějovický Majáles, tedy celodenní festival plný odlehčené atmosféry, plný zábavy a nevšedních zážitků, se uskuteční jako tradičně koncem května od 22. května do 26. května 2017.

Kdy: 22. květen 2017 – 26. květen 2017

Budějovický Majáles

Na návštěvníky čeká během celého programu hudební vystoupení interpretů všech žánrů i velikostí, v klubech, venku i na závěrečném pátečním Open Air, který se uskuteční na Sokolském ostrově přímo v centru Českých Budějovicích.

Ani letos nebude chybět také divadlo, které bude k vidění na netradičních místech. V českobudějovických kavárnách, galeriích i na ulicích bude možné navštívit výstavy, přednášky a besedy všeho druhu, které navíc obohatí kulturní život nejen jihočeských studentů.

Budějovický Majáles je celodenní, kulturně rozmanitý festival, který se již od roku 2004 uskutečňuje v centru Českých Budějovic. Patří mezi největší neziskové organizace v celé České republice. Minulý rok bylo možné navštívit přes 30 scén a letos tomu nebude jinak. Chybět nebude ani volba krále Majálesu. Finále proběhne v pátek, po průvodu masek, a protože král může být jen jeden, čeká na trojici finalistů řada zapeklitých úkolů a soutěží.

Budějovický Majáles v posledních letech začal překračovat své vlastní hranice nových projektů, čímž rozšiřuje celkový kladný dopad aktivit festivalu na společnost. V roce 2013 byl založen projekt Studentské Krvebraní, který se snaží získávat nové dárce krve do registru jihočeských nemocnic. V roce 2014 Budějovický Majáles organizoval festival Díky, že můžem! – Korzo Národní v rámci Festivalu Svobody, který oslavoval 25 od pádu komunismu v Československu. 17. listopadu 2014 byla pro provoz uzavřena Národní třída v Praze, kde probíhal multi-kulturní festival přístupný celé veřejnosti.

Budějovický Majáles

Na jaře roku 2015 byl představen po vzoru jiných velkých měst klub, který je lokalizován v industriální továrně bývalé smaltovny Sfinx. Klub vytvořený organizátory festivalu byl používán pro divadelní představení a pro následné afterparty. V roce 2015 se mezi sesterské projekty Budějovického Majálesu rovněž zařadilo Pragulic – České Budějovice, které ukazuje veřejnosti život lidí bez domova. Funkční a populární model prohlídek, který se osvědčil v Praze, byl ve spolupráci s tamními zakladateli spuštěn i v Českých Budějovicích.

 

Budějovický Majáles 2017

 

Kde: Sokolský ostrov, České Budějovice

Více informací naleznete na www.budejovickymajales.cz