Jeden z největších letních festivalů na území České republiky se odehraje 19. – 22. července 2017 v Ostravě. Festival nabídne během čtyř dní na více než 10 scénách přes 150 kapel, DJs, filmů, diskuzí, workshopů či divadel včetně největších hvězd světové hudby.

Kdy: 19. červenec 2017 – 22. červenec 2017

Colours of Ostrava 2017 – multižánrový hudební festival

16. ročník Colours of Ostrava se uskuteční v dolní oblasti Vítkovice. V industriálním areálu bývalých dolů a hutí se pomyslně prolnou těžební věže a obří pece s třímetrovým kyvadlem předvádějícím zemskou gravitaci do strun harfy a blesky z Teslova transformátoru.

Hlavní hvězdou se letos představí Imagine Dragons. Americká kapela, jejíž videoklipy mají stamiliónová zhlédnutí, která vyprodává stadiony po celém světě a pravidelně boduje se svými singly na vrcholech hitparád. Navíc doplňuje již známou dvojici velkých jmen – britskou zpěvačku Birdy a berlínský elektronický projekt Moderat.

 

Doprovodný program, hlídání dětí a další služby

Koncerty doplňuje neobyčejně bohatý doprovodný program. V rámci divadelních představení vystoupí řada předních českých souborů – například Cirk La Putyka, Divadlo Husa na provázku, divadlo VOSTO5 nebo činoherní studio Ústí nad Labem. Nebudou chybět ani projekce filmů, workshopy nebo diskuze se zajímavými světovými i domácími osobnostmi v rámci mezinárodního fóra Meltingpot. Uměleckou tvorbu z oblasti designu, módy a výtvarného umění představí zvláštní Design zóna. V areálu festivalu proběhne řada výstav a výtvarných aktivit.

Colours of Ostrava 2017 – multižánrový hudební festival

Děti i jejich rodiče se můžou těšit na rodinnou zónu s bohatým programem nebo přímo s hlídáním dětí. K tradičnímu návštěvnickému servisu dále patří stanové městečko u Slezskoostravského hradu, které nabízí trávu, stromy i veškeré zázemí. Dále pro návštěvníky patří bankomat České spořitelny přímo v areálu a také směnárna, pitná voda v areálu zdarma, sleva VLAK+ s Českými dráhami, rezervace míst do sálu Gong předem, velkoplošné projekce, půjčovna kol společnosti Kola pro Afriku, tribuny, vratné kelímky NickNack a další.

Kde: Stodolní 22, Ostrava

Cena čtyřdenní vstupenky na místě: 2.900 Kč

Více informací naleznete na www.colours.cz