Přijďte se podívat na celostátní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla ve Volyni. Divadelní Piknik nabídne klasická dramatika, autorské divadlo nebo scénické čtení. To vše ve dnech od 4. – 14. května 2017.

Kdy: 4. květen 2017 – 14. květen 2017

Divadelní Piknik Volyně

Celostátní přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně je koncipována jako celostátní soutěžní přehlídka amatérských divadelních souborů dospělých, které ve své inscenační praxi reflektují zákonitosti divadla jako uměleckého druhu a jejichž adresátem je dospělé publikum.

Program bude rozmanitý. Nebude v něm chybět klasická dramatika, autorské divadlo nebo dokonce i scénické čtení. Během festivalu budou k jednotlivým inscenacím probíhat diskusní fóra.

 

Přehlídka umožňuje účast divadelních souborů v těchto třech kategoriích:

  1. souborů, které uplatňují principy hereckého divadla dramatické postavy, jejichž inscenace vycházejí z textů dramatických autorů
  2. souborů využívajících různých principů hereckého divadla, jejichž inscenace vycházejí z nejrůznějších zdrojů tzv. otevřené dramaturgie
  3. souborů hudebního divadla

Divadelní Piknik Volyně

V rámci přehlídky jsou realizovány rozborové semináře. Soutěžní představení bude hodnotit lektorský sbor. V závěru přehlídky jsou oceněny nejlepší výkony a inscenace a proveden výběr nejlepších a nejpodnětnějších inscenací k účasti na Jiráskově Hronově.

Kde: PIKI Volyně, Náměstí Svobody 41, Volyně

Vstupné: 50 Kč

Více informací naleznete na www.premosteni.eu