Třídenní festival ohňostrojů s mezinárodní účastí je vrcholem celoročních oslav 761. výročí města Hlučín. Jeho součástí bude prezentace tří společností, které se odpalování ohňostrojů zabývají.

Kdy: 1. září 2017 – 3. září 2017

festival ohňostrojů Hlučín

Jako první se divákům dne 1. září představí domácí společnost Tarra Pyrotechnik, která bude dominovat finální skladbou pod názvem CASSIOPEA. Show bude odrážet množství fantastických úkazů, které můžeme pozorovat nejen na nebi, ale s trochou fantazie i v životě každého z nás. Ať už se jedná o červánky, duhu, hromy, blesky, komety, perseidy, meteory, hvězdy, svítící oblaka nebo mléčnou dráhu, s kapkou představivosti spatříme i meteorický roj.

V neposlední řadě je zde zobrazena Země, která se otáčí kolem své osy a obíhá okolo slunce,  vyjadřující nekonečnost a tajemnost.

V sobotu 2. září představí svojí neobyčejnou 10 minutovou pyromuzikální show, rozdělenou do 3 odlišných částí, rakouská pyrotechnická společnost FEUERWERKE JOST. První část je navržena k povinné skladbě „Classic Medley“. Bude trvat 2 minuty a 6 sekund, zvýrazní krásu a atmosféru vysoce kvalitních efektů.  Choreografie této části bude rytmická, sestavena z jednoranných výmetnic (výstřelů) a komet v kombinaci s tradičními cylindrickými pumami. V této části jsou rovněž obsaženy akustické efekty jako hvízdání a pivoňky s ranou.

festival ohňostrojů Hlučín

Druhá část bude krásnou sekvencí pro Cirque du soleil skladby Alegria v délce 4,41 minut. V této části budou použity jednoranné výmetnice, římské svíce a kulové pumy.

 Třetí část rakouské pyromuzikální show bude kombinací fantastických sekvencí. Tato část bude mít zcela neobyčejnou choreografii. Design bude perfektně ladit s hudbou a uvede diváky v nadšení svou vynikající synchronizací. Použitou hudbou bude vzdán hold světově známému umělci  Ennio Morricone. Pyromuzikální představení bude zakončeno mimořádně silným, hlasitým a rytmickým finále.

Poslední den. tedy 3. září se návštěvníkům představí slovenská pyrotechnická společnost PYROTECHNICS ACTIVITIES je organizátorem jediného slovenského Festivalu Ohňostrojů v Košicích. Ohňostroj vám bude vyprávět příběh o krajině, která se nachází v srdci Evropy a jejich obyvatel.

festival ohňostrojů Hlučín

Slovensko je krajina, která jde s dobou a zároveň zůstává věrná svým tradicím. Mezi tradice se považují lidová řemesla, kroje, lidová hudba a tance, ale i vyspělé strojírenství, automobilka, elektronický či hutnický průmysl.

Kde: Celní 12a, Hlučín

Vstupné je zdarma.

Více informací naleznete na www.ohnostroje-hlucin.cz