Pro všechny milovníky procházek v zeleni Prahy a okolí je tu skvělá akce. Je pro vás přichystaná novinka v podání tzv. Garden Passu, což je zvýhodněná vstupenka do Průhonického parku, Botanické zahrady hl. m. a Dendrologické zahrady v Průhonicích.

Kdy: 1. květen 2017 – 31. říjen 2017

Garden Pass 2017

Zvýhodněnou vstupenku Garden Pass může návštěvník využít za jeden vstup do všech tří areálů. Vstupenky dále nemusí být uskutečněny v jeden den. Karta je platná do 31. října 2017 a je v prodeji v pokladnách všech tří institucí. Průhonický park je cenný z hlediska umělecko-historického i dendrologického jako sbírka domácích a cizokrajných dřevin, výjimečnou sbírkou kulturních růží, rododendronů, kosatců a dalších.

Vinice sv. Kláry – Garden Pass 2017

V magické Botanické zahradě v Troji s dvaadvaceti tisíci druhy rostlin naleznete rozsáhlé venkovní expoziční plochy např. s Japonskou zahradou. Svět exotických rostlin představuje tropický skleník Fata Morgana. K zahradě patří také venkovní expozice vinice sv. Kláry s kapličkou. Název zahrady je rovněž názvem městské organizace, která ji spravuje. K zahradě patří celková plocha asi 52 hektarů, z toho oplocená část tvoří asi 44 hektarů.

Dendrologická zahrada v Průhonicích na 70 ha plochy soustřeďuje více než 7 000 druhů a odrůd otužilých rostlin.

Botanická zahrada v Troji – Garden Pass 2017

Velmi bohaté jsou zdejší sbírky růží, okrasných jabloní, šeříků a dalších. V jarních měsících je velkým lákadlem již pravidelná výstava tulipánů a ohromné množství cibulovin. V létě probíhají výstavy jiřinek a dalších letniček. Pro rekreaci jsou pravidelně sekány trávníky. Obecní úřad Průhonice provádí v kvetoucí zahradě svatební obřady. Je zde také jedna otevřená restaurace. Osou zahrady je údolí Černého potoka s vodní kaskádou, které spolu se severní, křeslickou částí zahrady je zahrnuto do přírodního parku Botič – Milíčov.

Kde: Zámek 1, Průhonice

Vstupné

Plná cena: 195 Kč

Dendrologická zahrada v Průhonicích – Garden Pass 2017

Snížená cena: 100 Kč
Rodinné vstupné: 495 Kč

Otevírací doba

Duben: 9:00 – 18:00 hodin
Květen – září: 9:00 – 20:00 hodin
Říjen: 9:00 – 17:00 hodin

Více informací naleznete na www.gardenpass.cz