Festival Hradecký slunovrat v krásném areálu zámku v Hradci nad Moravicí vstupuje do svého čtvrtého ročníku. O víkendu 30. června a 1. července 2017 pořadatelé nabízejí pestrý program, který dokazuje, že hudba se obejde bez žánrových hranic a že festival se nemusí svým kolegům nutně podobat.

Kdy: 30. červen 2017 – 1. červenec 2017

Hradecký slunovrat 2017

Jednou z kapel, kterou na festivalu uvidíte a uslyšíte je Priessnitz, která patří ke špičce současné hudební scény. Dalším skvělým vystoupením bude i skupina VOLOSI, což je polská kapela, která má za sebou mnoho koncertních turné po celém světě a vystoupení na slavných a prestižních akcích. Festival si vybral i pozoruhodný projekt Zvíře jménem podzim, ve kterém se sešli muzikanti z hned několika výrazných a často skloňovaných alternativních kapel, jako jsou Kittchen, Kieslowski, Aid Kid, Calm Season, Jablkoň a další.

Mezi zpěvačky se představí společně se svými kapelami – femi-punková Mucha a její slovenská kolegyně Katarína Kubošiová alias Katarzia. Další velkou ženskou osobností, která přijede Hradec také se svou kapelou, je Martina Trchová, jejíž album jménem Holobyt vyhrálo anketu album roku na Radiu Proglas. Výraznou autorku a zpěvačku má ve svém středu i kapela Jananas.

Hradecký slunovrat

Ročník 2017 svou přítomností ozdobí sporadicky vystupující Bratři Orffové, zcela čerstvý objev tuzemské elektronické hudby, svěží duo Killiekrakie nebo syroví rockeři Please The Trees, kteří se nedávno vrátili z dalšího turné po USA a Kanadě. Opomenuta nebude ani hvězda tuzemské world music, brněnští Čankišou, a tančit se jistě bude také na Terne čhave, kteří zakončí celý festival generacemi prověřeným přívalem energie a pozitivních emocí.

Hradecký slunovrat ukazuje, že je v programu docela dobře možné spojit folkové, rockové i popové interprety, aniž by vznikl nestravitelný mišmaš. Mezi muzikanty, kteří zde již vystoupili, se ale šíří i šuškanda o skvěle reagujícím publiku i zdejší pohostinnosti, která neopomíjí kvalitní víno a vybranou gastronomii včetně asijských nudlí. I v následujícím ročníku tak bude mít festival své vlastní speciální cuvée Hradecký slunovrat s line-upem na etiketě, tentokrát však červené. Hudební program opět doplní dětská Montessori scéna a po loňském úspěchu nebudou chybět ani diskuze, workshopy, poezie či výstavy. Z nehudebních taháků jmenujme třeba spisovatelku a ilustrátorku Lucii Seifertovou.

Hradecký slunovrat

Kde: Městečko 2, Hradec nad Moravicí

Vstupné činí 300 Kč

Více informací naleznete na www.zamek-hradec.cz