Nevíte, kam v létě zavítat na festival? Doporučujeme navštívit velmi oblíbenou festivalovou akci s názvem České hrady, kterou si oblíbila, a to právem většina českého i zahraničního publika. Konat se bude již dvanáctý ročník společně se sedmým rokem Moravských hradů. Akce se jako minulá léta koná v průběhu léta a navštívit můžete až osm hradů po celé české republice.

Kdy: 14. červenec 2017 – 2. září 2017

Hudební festival České hrady CZ 2017

Putovní festival odstartuje 14. července 2017 tradičně na hradě Točník, který leží nedaleko Prahy a skončí první zářijový víkend 2. září na hradě Bezděz.

Hudební festival se koná každoročně v průběhu měsíců červenec a srpen a jeho cíl je zaměřen na rozvoj turistického ruchu. Díky tomu že se festival odehrává přímo na nádvořích jednotlivých hradů nebo na loukách pod nimi, nabízí se netradiční atmosféra, která se liší o ostatních festivalů nejen ojedinělým prostředním, ale i bohatým sortimentem doplňkových služeb. Návštěvníkům každoročně nabízí možnost vidět zdarma v rámci festivalového vstupného prohlídkové trasy na jednotlivých památkách a od loňského roku se snaží návštěvníkům přiblížit i další památky v okolí.

Na koho se letos můžete těšit?

Hudební festival České hrady CZ 2017

Začátek festivalu bude v pátek a sobotu 14. – 15. července na hradě Točníku a dále se vždy v pátek a sobotu představí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Veveří, Hradci nad Moravicí, Bouzově a Bezdězu.

V letošním ročníku organizátoři trochu přitvrdili a do programu zcela poprvé zařadili jako další novinku rockovou kapelu Arakain s Lucií Bílou.

Po dlouhých dvanácti letech se na festivalu Hrady CZ představí také Richard Müller.  Chybět nebudou také kapely No Name, Olympic, Wohnout či Visací zámek, na hradě Veveří vystoupí exkluzivně Ivan Mládek s Banjo Bandem. Páteční program, který proběhne stejně jako v sobotu na dvou pódiích, tradičně oživí vždy mezi devátou a půl desátou večerní festivalový karneval s vyhlášením nejlepších masek.

Na festivalu Hrady CZ v létě dále vystoupí například Anna K., Xindl X, Sto zvířat, Plexis nebo Portless. Partnerem festivalu, na kterém můžou návštěvníci dále vidět také například Vladimira 518 či rappera Majka Spirita + H16, je i letos Národní památkový ústav. Festivalová vstupenka tak bude zahrnovat opět vstup na prohlídkové okruhy jednotlivých památek zdarma, Národní památkový ústav navíc letos vyhlašuje fotosoutěž pro návštěvníky festivalu o nejlepší fotku „festivalového“ hradu.

Od 14. července do 10. září mohou návštěvníci posílat své fotky hradů vyfocené na festivalu Hrady CZ na klickpamatkam1@gmail.com. Autoři deseti nejlepších fotek získají volnou vstupenku, kterou lze bez časového omezení jednorázově využít na vstup do jakéhokoli objektu ve správě NPÚ.

Nadstandardní festivalové ubytování:

I letos budou na festivalu Hrady CZ v provozu VIP Hradní kempy s nadstandardními festivalovými ubytovacími službami za poplatek. VIP Hradní kempy jsou bezpečné, oplocené, hlídané a osvětlené areály s nonstop recepcí a úschovnou, možností dobití mobilů, nákupu potravin a nápojů, sprchami s teplou vodou, umývárnami a sociálním zařízením. Letos poprvé přibydou splachovací toalety. Stanová městečka zdarma i nadále zůstávají, zde bude k dispozici sociální zařízení, pitná voda a koše na odpad.

Termíny jednotlivých akcí na hradech:

Hudební festival České hrady CZ 2017

Festival Hrady CZ se letos odehraje na:

  •  Točníku ve Středočeském kraji (14. – 15.7.)
  • Kunětické hoře v Pardubickém kraji (21. – 22. 7.)
  • Švihově v Plzeňském kraji (28. – 29. 7.)
  • Rožmberku nad Vltavou v Jihočeském kraji (4. – 5. 8.)
  • Veveří v Jihomoravském kraji (11. – 12.8.)
  • Hradci nad Moravicí v Moravskoslezském kraji (18. – 19.8.)
  • Bouzově v Olomouckém kraji (25. – 26.8.)
  • Bezdězu v Libereckém kraji (1. – 2.9.).

Vstupné

Vstupenky na festival na oba dny lze zakoupit online do dne před akcí za 820 korun, na místě pak za 890 korun. Vstupné na pátek v předprodeji do dne před akcí za 400 korun, na sobotu za 520 korun, na místě pak za 450 a 590 korun. Připravené jsou slevy pro děti, ZTP/P a seniory. Vstupenky do VIP Hradních kempů jsou v předprodeji online jako balíček s permanentkou a VIP kempem na dva dny pro 1 osobu za 1100 korun do dne před akcí a za 1200 korun na místě. VIP kemp samostatně na dva dny pro 1 osobu pak za 350 korun do dne před akcí a za 400 korun na místě, vstupenky do VIP kempu na den pak budou v prodeji pouze na místě, pokud nebude kapacita areálu vyprodána. Na místě budou k dispozici také dětské vstupenky do VIP kempu za 100 korun, děti do výšky 1 metr mají vstup do VIP kempu zdarma.

Více informací naleznete na www.hradycz.cz