Již 14. ročník letecko-společenské akce tematicky zaměřené na významná výročí v letectví a vojenských událostech. V programu se představí nejen historické letouny, ale i současná letecká technika. To vše na Memorial Air Show 2017 v Roudnici nad Labem.

Kdy: 24. červen 2017 – 25. červen 2017 od 11:00 do 17:00 hodin

Memorial Air Show 2017 v Roudnici nad Labem

Svou historií sahá akce až do roku 1991. Původní myšlenku oslav ukončení bojů II. světové války jako tradici pomohl založit i první porevoluční prezident České republiky pan Václav Havel, který se následných ročníků osobně rád účastnil.

Roudnické letiště bylo po sametové revoluci též úplně první, které uvítalo na svém nebi legendární letoun Spitfire jako symbol svobody. Členové roudnického aeroklubu tak založili tradici leteckých dnů na českých letištích. Čím však zůstává Memorial Air Show jedinečná do dnešních dnů a čím se významně liší od ostatních leteckých dnů je blízkost vystavených strojů a diváků. Organizátoři se tradičně snaží, aby mezi statickou stojánkou a diváky nebyla žádná, nebo jen minimální vzdálenost.

Jakkoliv se jedná o letecký den, je program obou víkendových dnů nastaven spíše jako letecko-společenská událost. Tedy tak, aby celá rodina i s dětmi mohla na letišti prožít den plný zábavy a vzrušení. Vedle letového programu, který trvá od 12:00 až po 17:00 hodinu, tak lze navštívit atrakce pro děti, prohlédnout si vojenské auto-veterány, výstavy military klubů, nakoupit mnoho upomínkových předmětů nejen s leteckou tematikou. K oblíbeným stánkům patří i občerstvení s tradičním českým občerstvením a českým pivem.

Memorial Air Show 2017 v Roudnici nad Labem

Kde: Žižkova 3389/4, Roudnice nad Labem

Vstupné

Pouze vstupné na místě.
Plná cena: 250 Kč
Děti 6-15 let: 50 Kč
Děti do 6 let, ZTP: vstup zdarma

Otevírací doba

Letiště je pro návštěvníky otevřené od 8:00 hodin.

Více informací naleznete na www.memorialairshow.webnode.cz