Chcete zažít nezapomenutelnou událost plnou dobrodružství a objevů? Pokud jste již navštívili Český Šternberk a toužíte po hlubších znalostech, přijměte naši výzvu k účasti na neuvěřitelné akci! Nechte se unést do světa začarovaného hradu a jeho okolní krajiny, aniž byste museli procházet jeho interiéry.

Náš dobrodružný výlet začne na jižní terase hradu, kde budete obklopeni gotickou válcovou věží, která se stala domovem kaple svatého Jiří v roce 1923. Po tomto úchvatném začátku se vydáme přes kopec s názvem Vražda, odkud se otevírá nádherný výhled do okolí. Během cesty si prohlédneme barokní sochy, kterými bylo okolí zdobeno již v osmnáctém století. A víte, který svatý je patronem cestovního ruchu? Tuto zajímavost zjistíme společně.

Ale to není všechno! Během výletu se dozvíte, jak fungovala gotická předsunutá obranná věž s břitem, dnes známá jako Hladomorna. Navíc budeme zkoumat osud šternberského panství, zejména v devatenáctém a dvacátém století. Připravte se na fascinující příběhy a záhadné historky, které vám prozradíme během naší akce.

Celá výprava bude mít délku přibližně 4 kilometry a potrvá 1,5 až 2 hodiny. Přijďte a spojte se s námi na této dobrodružné cestě objevování Českého Šternberka!