Landscape je nejdelší festival letošní plzeňské sezóny, která je ideálním průvodcem i pádným důvodem k návštěvě čtvrtého největšího města v ČR.

Kdy: 14. červen 2017 – 30. září 2017

Landscape Festival Plzeň 2017

V DEPO2015 je od 14. června otevřena zážitková výstava o životě na cestách pod názvem Nomádi s netradiční možností přenocování přímo v exponátech, expozice Industriální topografie představuje úspěšné proměny českých industriálních objektů z let 2005 až 2015. Portrét současné české krajinářské architektury najdete na výstavě CzechScape a tři ročníky stejnojmenné soutěže zmapuje expozice Zelená střecha roku, doplněná instalací Povrchní zahrady, která ukáže zajímavé počiny na poli ozeleňování střech.

Festival se rozroste i do dalších prostranství – v předprostoru bazénu na Slovanech bude Lapená Aquabella, na kruhovém objezdu v Divadelní ulici Krajina v tísni a v Areálu Plzeňského Prazdroje vykvete Zahrádka. Velký Bolevecký rybník ožije o den později instalacemi Lenky Klodové, Kaie Teicherta, Kurta Gebauera, Michala Sedláka a skupiny na Okraji a ve Fakultní nemocnici se představí díla studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

Landscape Festival je již pátým rokem největší platformou v ČR zaměřenou na prezentaci krajinářské architektury a veřejného městského prostoru. Přináší řadu podnětů a inspirací pro konkrétní lokality v místech konání festivalu a jeho cílem je především zvyšování zájmu o kvalitu prostředí, povědomí o možnostech změn, zapojení krajinářské architektury do organismu města, podněcování debat mezi obyvateli, odborníky a místní samosprávou.

Landscape Festival Plzeň 2017

Landscape Festival Plzeň 2017 nabízí během necelých pěti měsíců na 80 nejrůznějších akcí: od výstav či site specific instalací přes přednášky, diskuze a promítání až po procházky, workshopy, menší samostatné festivaly, věnované specifickým tématům, či plovárenské dny. Témata, kterým se letošní ročník věnuje, jsou například zeleň v centru města, nedávno vzniklé pěší zóny, přechody z městské krajiny do volné, nebo vertikální zahrady a zelené střechy.

Festival potrvá až do 30. září a všechny akce jsou přístupné zdarma.

Kde: Presslova 14, Plzeň

Více informací naleznete na www.depo2015.cz