Mekul 2017 navazuje na tradici předchozích čtyř úspěšných ročníků. Na náměstí Míru se ve čtyřech středečních večerech představí skvělé kapely a na stejném místě vystoupí také pouliční divadlo. Příjemný čas lze strávit s dobrými filmy v letním kině v Parku Na Aušperku.

Kdy: 1. červenec 2017 – 31. srpen 2017

Mělnické kulturní léto – Mekul 2017

Mělnické kulturní léto 2017 je v plném proudu a my vám z něj doporučujeme několik vybraných pořadů, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Koncerty pod širým nebem pro děti i dospělé, Letní park u MKD i tradiční promítání na Aušperku zaručují, že na Mělníku se v létě nudit nebudete.

Program festivalu:

Letní park u MKD – všední dny: 24. 7.-4. 8.
program i relaxace pro děti i dospělé

V rámci Mělnického kulturního léta 2017 na dětské i dospělé návštěvníky čeká letní park plný zábavy, relaxace, tvoření i vzdělávání. K posezení láká zelený trávník pod stromy i kavárna v originálních funkcionalistických prostorách Masarykova kulturního domu.

Lektorované workshopy
Dílny pro malé i velké v kreativním prostředí v parku před MKD nabídnou širokou paletu tvůrčích činností pod odborným vedením. Kapacita je omezena, podrobný program na stránce akce. Lektorné dle programu.

Park u MKD středa 26. 7. od 18 h
Happy Hour – divadlo pod širým nebem

Host přijde do restaurace, usedne k prostřenému stolu, objedná si jídlo, které mu kuchaři připraví a číšníci donesou. Co by se mohlo pokazit na tak jednoduchém receptu na solidní restauraci? Jaké nečekané ingredience by se mohly připlést do nijak komplikovaného příběhu? A kdo to nakonec všechno zaplatí? Divadelní představení na způsob grotesky marinované v klauniádě, to vše dobře propečené za pravidelného podlévání třemi herci, kteří se podle potřeby proměňují z číšníků na kuchaře a zpátky (stačí projít z kuchyně do restaurace nevyzpytatelnými dveřmi, které se otevírají a zavírají jako dobře promazané menu). Jeden z nich si dokonce troufne být v jejich restauraci hostem. Vstup volný.

Mělnické kulturní léto – Mekul

Park u MKD čtvrtek 27. 7. od 16 h
Chytej ušima – písničky pro děti a jejich rodiče

Vystoupení hudební skupiny s texty pro děti, komponované do loutkového příběhu skřítka, který se vydal na cestu do světa. Tam potkává přátele a s nimi zažívá dobrodružství, která jsou obsahem textů písní. Ryby, které touží po výletu do města, moucha, která si myslí, že je slon, prasátko na útěku, či zmatený medvěd, který nechal hlavu ve sklenici medu. Nakonec skřítek najde ve světě paní skřítkovou a seznámení spolu oslaví šiškovou zmrzlinou. Vstup volný.

Park na Aušperku čtvrtky
Letní kino Aušperk – filmy pro děti i dospělé

Změna termínu v případě obzvláště ošklivého počasí bude upřesněna.
Drobné občerstvení si můžete zakoupit na místě. Posezení bude připraveno, deky a repelenty s sebou. Vstup volný.

Mělnické kulturní léto – Mekul

20.7.  21.15  Teorie tygra
27.7.  21.15  Pohádky pro Emu
10.8.  20.45  Alenka v říši divů: Za zrcadlem
24.8.  20.15  Edith Piaf
31.8.  20.00  Dítě Bridget Jonesové

Kde: U Sadů 323, Mělník

Otevírací doba

Celé léto každý den v různých časech od cca 10:00 do 23:00 hodin.

Více informací naleznete na www.mekuc.cz