Tento den se ZOO připojí k oslavám světového dne žiraf. Na vyhlídce u výběhu žiraf síťovaných bude tento den probíhat komentované krmení žiraf.

Kdy: 21. červen 2017 od 11:00 hodin

Mezinárodní den žiraf v zoo Dvůr Králové

Návštěvníci si budou moct po celý den zakoupit jakýkoliv předmět s motivem žirafy se slevou 10% a přispět tak na chov těchto zvířat v ZOO. Akce platí pouze v ZOO Shopu u dětského lanového hřiště.

Pracovníci zoo během svého povídání seznámí návštěvníky se životem žiraf v zahradě a ve volné přírodě a jejich ochranou. Děti se mohou těšit na vyprávění pozoruhodného příběhu o žirafě Zarafě a také na malé dárky. Součástí programu bude rovněž tipovací soutěž, na jejíhož výherce čeká cena v podobě krmení žiraf. Program začne ve 11:00 hodin na dřevěné lávce v pěším safari.

Světový den žiraf je pořádán Organizací na ochranu žiraf (Giraffe Conservation Foundation GCF). Cílem projektu, ke kterému se každý rok připojují instituce i jednotlivci po celém světě,  je zvýšení povědomí veřejnosti o situaci žiraf ve volné přírodě, informování o hrozbách, kterým tato zvířata čelí a podpora jejich ochrany. Pro oslavu svátku zvířat s nejdelším krkem byl symbolicky zvolen nejdelší den v roce – 21. červen.

Mezinárodní den žiraf v zoo Dvůr Králové

Dvorské safari, jediné svého druhu v České republice, bylo poprvé otevřeno v roce 1989.  Při projížďce dlouhé okolo pěti kilometrů tu mohou návštěvníci zblízka pozorovat stáda afrických kopytníků, ale i ptáky a od roku 2015, kdy bylo otevřeno Lví safari, dokonce i tyto africké šelmy. Safari je v provozu během hlavní sezony každý den od 9 hodin a vypravit se na něj mohou lidé vlastním automobilem nebo speciálními zoo vozidly.

Kde: Zoo Dvůr Králové, Štefánikova 1029, Dvůr Králové nad Labem

Více informací naleznete na www.zoodvurkralove.cz