Postavy důvěrně známé z knihy Babička spisovatelky Boženy Němcové vás přivítají v místech, ve kterých se děj románu odehrává. Při návštěvě v zámku narazíte na namyšleného komorníka Leopolda, pozdravíte vznešenou paní kněžnu a její milou schovanku, komtesu Hortenzii. Za babičkou Boženy Němcové do Ratibořic zavítejte od 6. června – 10. června 2017.

Kdy: 6. červen 2017 – 10. červen 2017 od 9:00 do 16:00 hodin

Za Babičkou Boženy Němcové do Ratibořic

Ve mlýně na návštěvníky čeká mlynář s panímámou a houfem ratibořických dětí s jejich hrami, zpěvy a říkadly. Na starém bělidle vás potěší setkání s laskavou babičkou a vnoučaty.

Akci pořádá správa zámku ve spolupráci s folklorním souborem Barunka z České Skalice.

Babiččino údolí a Česká Skalice je neodmyslitelně spjata s nejznámější českou spisovatelkou Boženou Němcovou. V České Skalici si určitě prohlédněte Muzeum Boženy Němcové a Barunčinu školu – místa, která jsou spjatá s jejím životem a dílem. V Babiččině údolí zase poznáte malebnou krajinu a chaloupku nazvanou Staré bělidlo, kam Němcová zasadila svůj největší román Babička.

Kde: Zámek Ratibořice – Babiččino údolí, Česká Skalice

Vstupné činí 40 Kč

Otevírací doba

Úterý až sobota od 9:00 do 16:00 hodin.
Rezervační příplatek 10 % z celkové ceny vstupného.

Za Babičkou Boženy Němcové do Ratibořic

V úterý, ve středu, ve čtvrtek a v pátek pouze pro předem rezervované a objednané prohlídky. Doporučujeme předchozí rezervaci i na sobotu a neděli pro jednotlivce. Rezervace prohlídek pro skupiny i jednotlivce a podrobné informace na telefonním čísle +420 491 452 123 (pouze v pracovních dnech v čase od 7:00 do 14:00 hod).

Více informací o akci Za Babičkou Boženy Němcové do Ratibořic naleznete na www.zamek-ratiborice.cz