Výstava legendárních motocyklů Indian ve Vaňkovce se uskuteční dne od 29. května do 11. června 2017, kde si prohlédnete legendární americké motorky. Na výstavě se seznámíte s jejich historií i současností. V rámci akce „Legenda se vrací“ je k vidění více než 20 modelů.

Kdy: 29. květen 2017 – 11. červen 2017

Výstava legendárních motocyklů Indian ve Vaňkovce

První motocykl Indian byl vyroben už v roce 1901. Tehdy byla americká firma jedním z prvních výrobců motocyklů v USA, a zároveň i jedním z největších sériových výrobců na světě vůbec. Firma měla díky své technické vyspělosti, kdy držela několik patentů, výsadní postavení na trhu. Firma i přes ekonomické problémy ve 30. letech nadále investovala do vývoje, a objevovaly se další inovace a modely.

Po skončení války se firma chtěla inspirovat britskými motorkami a vývojem nových motorů, což se ukázalo jako nepříliš dobrá strategie. Přesto byly na trh uvedeny nové modely značky Indian. Ty se však téměř neprodávaly a firma v roce 1953 zkrachovala. O znovuoživení značky se pokoušela celá řada firem a osobností, ale nikomu se to nepodařilo. Až v roce 2011 koupila licenci na výrobu „Indiánů“ firma Polaris Industries, která v roce 2013 představila tři nové modely.

Na výstavě Legenda se vrací jsou k vidění modely Indian Scout z let 1922 a 1926, dále model Scout 101 z roku 1927, a to i v policejní úpravě, nebo model Scout z roku 1927 se sidecarem. Ze současných modelů se představuje Indian Scout Sixty, z kolekce Chief je vystaven model Dark Horse, Vintage nebo Springfield. Mezi další legendární kousky na výstavě patří Indian Roadmaster Classic.

Výstava legendárních motocyklů Indian ve Vaňkovce

Návštěvníci mohou také soutěžit o zajímavé ceny. Na výherce čeká zapůjčení motocyklu Indian a další věcné ceny spojené se značkou.

Kde: Ve Vaňkovce 462/1, Brno

Vstup je zdarma.

Více informací naleznete na www.galerie-vankovka.cz