27. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol Setkání/Encounter 2017 pořádaný Divadelní fakultou JAMU v Brně. Odehraje se ve dnech od 28. března do 1. dubna 2017.

Kdy: 28. března 2017 – 1. duben 2017

Mezinárodní festival Setkání/Encounter 2017

Již po dvacáté sedmé se uskuteční Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2017, jehož pořadatelem je Janáčkova akademie múzických umění v Brně. Festival již s dlouholetou tradicí nám letos představí 14 představení, které zahrají například účastníci ze Španělska, Izraele, Itálie, Polska, Rakouska, Chorvatska, Kolumbie či Slovenska.

Setkání/Encounter je mezinárodní festival divadelních škol s již téměř třicetiletou tradicí. Jedinečnost festivalu spočívá v tom, že hlavní organizátory tvoří studenti Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Myšlenka samotného festivalu vznikla z potřeby zakladatelů Setkání/Encounter setkávat se s dalšími divadelními profesionály a studenty divadelních škol a vytvořit z města Brna centrum kulturního dění.

Všechno dění se bude odehrávat na několika brněnských divadelních scénách. Konkrétně jde o Centrum experimentálního divadla (HaDivadlo, Divadlo Husa na provázku a Divadlo U stolu). Zároveň je spolupořadatelem festivalu a o divadelní scény JAMU v Brně (Divadelní studio Marta a Hudebně-dramatická laboratoř Divadlo na Orlí).

 

Více informací o festivalu naleznete na www.encounter.cz