Zavítejte na nový rodinný festival Soundtrack Poděbrady, který je jedinečný nejen zaměřením na filmovou hudbu, ale také orientací na nové formy, multimédia, nejmodernější technologie, proměňující pasivní poslech v interaktivní zážitek.

Kdy: 24. srpen 2017 – 27. srpen 2017

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady 2017

Filmová hudba má výrazný podíl na celkovém diváckém zážitku, beze slov umocňuje děj, probouzí emoce, mnohdy žije v paměti déle než samotný příběh… Unikátní oslavou filmové hudby všech žánrů a forem je nový Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady, první a jediný svého druhu v České republice.

Jediný letošní koncert Lucie

Pro rok 2017 je připraveno několik velkých koncertů – světové i české premiéry, programy pro děti i pokročilé publikum. Aktuální novinkou je koncert kapely Lucie, která vystoupí 24. 8. 2017 se speciálním programem Lucie ve filmu. Bude to jediný koncert skupiny v letošním roce!

Jediné vystoupení v ČR Nicoly Piovaniho

Můžete se těšit na legendárního Oscarem oceněného italského skladatele Nicolu Piovaniho. Cenu získal za hudbu k rovněž Oscarovému filmu Život je krásný a je ctěn pro spolupráci s mistry kinematografie jako Federico Fellini (Ginger a Fred, Interview) či bratři Tavianiové (Good Morning Babilonia, Kaos). Nicola Piovani vystoupí s Filharmonií Hradec Králové v sobotu 26. 8. ve 21.00 hodin. Jedná se o první a jediné vystoupení v ČR.

Česká filmová hudba z pera Jana P. Muchowa

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady 2017

Ve světové premiéře bude na festivalu uveden projekt českého skladatele a držitele několika Českých lvů za filmovou hudbu Jana P. Muchowa – The Antagonists (hear the movies, watch the music). Samotáři, Grandhotel, Jedna ruka netleská, Václav, Kriminálka Anděl, Ve stínu, Teorie Tygra a mnoho dalších filmových a televizních děl – uvidíte a uslyšíte jedinečné vystoupení s Komorní filharmonií Pardubice a kapelou, ve které hrají osobnosti jako Václav Havelka, Sára Vondrášková, Marek Doubrava, Marek Frič, Jenovéfa Boková a Marie Dorazilová. Koncert proběhne v pátek 25. 8. ve 21.00 hodin.

Děti potěší Jaroslav Uhlíř a Tři oříšky pro Popelku

Rodiny s dětmi potěší dva programy: Jaroslav Uhlíř a melodie Karla Svobody. Jaroslav Uhlíř, autor skvělé filmové hudby Ať žijí duchové, Trhák, Vrchní prchni, S čerty nejsou žerty, Tři veteráni, Vratné lahve… atd., který vystoupí se svou doprovodnou kapelou v klasickém pop – rockovém složení. Diváci se mohou těšit na nezapomenutelné písničky, které za posledních 40 let vytvořil Jaroslav Uhlíř převážně ve spolupráci se Zdeňkem Svěrákem jako jsou Holubí dům, Severní vítr, Ani k stáru, Není nutno a dalších.

V neposlední řadě stojí za zmínku uvedení filmu Tři oříšky pro Popelku. Geniální hudbu Karla Svobody provede symfonický orchestr s velkoplošnou projekcí filmu. Uvedení pohádky v tomto provedení bude též světovou premiérou. Do Poděbrad přiletí z USA jeho dcera Jana Wallace Svobodová, která by cenu převzala a které město uspořádá výstavu fotografií.

Hudba ze seriálů HBO

Díky spolupráci s HBO organizátoři připravují i program hudby ze seriálů této televize v čele se seriálem Hra o trůny. Dále zazní seriály True Blood, Sex ve městě, Twin Peaks, True Detective, Sedmilhářky, Až po uši a další.

Kde: Zámek Poděbrady

Vstupné na jednotlivá představení naleznete na www.ticketlive.cz

Více informací naleznete na www.soundtrackfestival.cz