V první polovině října se v Písku uskuteční 17. Mezinárodní festival studentský filmů Písek 2017 s podtitulem „Tvůj film, tvoje realita“, který naváže na úspěchy z minulých ročníků. Letos je do soutěže přihlášeno 374 filmů z 56 zemí světa. Festival se koná ve dnech 13. – 15. října 2017.

Kdy: 13. říjen 2017 – 15. říjen 2017 od 10:00 do 22:00 hodin

Mezinárodní festival studentských filmů Písek 2017

Letos poprvé se mohou diváci v Písku těšit na filmy z Arménie, Ázerbájdžánu, Číny, Ekvádoru, Hong Kongu, Japonska, Nové Kaledonie, Peru a Uruguaye. Na festival přijedou i stálí hosté, mezi něž kromě evropských zemí patří Brazílie, Izrael, Rusko a USA. Posláním festivalu je zprostředkovat setkání mladých filmových tvůrců, představit veřejnosti tvorbu domácích i zahraničních filmových škol a odbornou porotou ocenit nejlepší díla. Do soutěže mohou být přihlášena jen díla natočená v roce 2016 a 2017.Součástí festivalu je bohatý doprovodný program, například výstavu v městské knihovně k výročí 110 let od narození hudebního skladatele Jiřího Srnky, jednoho z nejvýznamnějších píseckých rodáků nebo vystoupení skupiny Dredzone. V rámci festivalu se letos představí blok filmů z dílny polských filmařů, který bude po produkci doplněn besedou a diskusí.

Mezinárodní festival studentských filmů Písek 2017

Historie festivalu sahá až do roku 1996, kdy byla v Písku založena Soukromá vyšší odborná škola Filmová, za jejímž vznikem stáli manželé Terčovi. Právě z jejich popudu byl v roce 1997 založen Mezinárodní festival studentských filmů v Písku. Během let se festival stal populárním a v současnosti je jednou ze stálic přehlídek světové studentské kinematografie. Na přípravě festivalu se podílejí studenti, pro toto představuje cennou praktickou zkušenost.

Kde: Kino Portyč, Čechova 406/9, Písek

Vstupné činí 250 Kč

Více informací naleznete na www.filmfestpisek.cz