Plzeňské léto plné hudby, tance a happeningů. Program představí přes šedesát českých i zahraničních kapel, dětský a doprovodný program. Chystá se i více než dvacet představení pouličního divadla.

Kdy: 11. srpen 2017 – 20. srpen 2017

Živá ulice – největší letní open-air festival v Plzni 2017

Multižánrový festival každoročně nabízí až třítýdenní hudební a divadelní program zdarma na několika scénách přímo v historickém centru Plzně. Na desítky koncertů hlavního hudebního bloku můžete vyrazit v polovině srpna (17. – 20. 8.). Akce končí Festivalem polévky, který se koná první neděli v září (3.9.). Proluka bude po celou dobu patřit dětem. Pro ně vůbec poprvé bude připraveno Loutkoviště.

Festival Živá ulice každoročně přináší spoustu pohody a příjemných zážitků přímo do historického centra Plzně. Nabízí tak ideální způsob jak strávit příjemné letní večery. I letos se na několika scénách můžete těšit na koncerty, divadlo, pohádky pro děti, nezávislou módu nebo dobré jídlo a jako obvykle vás čeká i něco navíc.

Namlouváníčka a bar ukrytý pod růžovými keři

Během takzvaných Namlouváníček, tedy prvních tří dnů srpnového programu, vás zveme do Proluky a Šafaříkových sadů, kde opět po celou dobu festivalu vznikne Inspiral Garden – oblíbený bar ukrytý pod korunami růžových keřů.

Letní kino nebo program na Náměstí Republiky

Těšit se můžete na letní kino, program pro děti a večerní koncerty progresivních alternativních kapel ze zahraničí. Od pondělí 14. srpna se festival rozšíří k Brance a po roční pauze se vrátí na venkovní zahrádku Zach’s Pubu, ta bude otevření od úterý 15. srpna. Chybět nebude samozřejmě ani Náměstí Republiky, kde budeme od středy do soboty. Část programu na Náměstí Republiky nabídne vystoupení kapel The Tap Tap, Fast Food Orchestra, The Prostitutes, Kníry nebo písničkáře a buskera Thoma Artwaye.
Kromě hudebního programu se můžete těšit také na Mint: Plzeň Fashion Market – dva dny autorské módy a designu na Náměstí Republiky. Šafaříkovy sady provoní food festival národnostní menšin Babylon na Plotně.

Loutkoviště v Proluce

Živá ulice – největší letní open-air festival v Plzni 2017

V Proluce pro vás budou letos připraveny originální konstrukce loutkových divadýlek, kde si každý může vyzkoušet, jaké to je hrát loutkové divadlo – stát se na chvíli hercem, režisérem, hudebníkem nebo divadelním kritikem. Celodenní zábava pro celou rodinu bude otevřena v Proluce každý den od 15:00 – 19:00 hodin

Kde: Náměstí republiky, Plzeň

Vstupné je zdarma.

Více informací naleznete na www.zivaulice.eu