V polovině měsíce srpna se Šumperk stává místem setkání několika set členů folklórních souborů. Stává se také velikým jevištěm, na kterém se nepřetržitě střídají muzikanti, zpěváci a tanečníci ze všech možných koutů naší planety.

Kdy: 16. srpen 2017 – 21. srpen 2017

Mezinárodní folklorní festival v Šumperku

Sedmadvacátý ročník oblíbeného Mezinárodního folklorního festivalu se v Šumperku uskuteční od 16. do 21. srpna 2017. Návštěvníci se mohou opět těšit jak na exotické taneční a hudební soubory, tak i na tradiční zástupce domácího folklóru.

Mezinárodní folklorní festival v Šumperku se koná každoročně v druhé polovině srpna, a to ve velmi pěkném prostředí městských sadů uprostřed města – soubory mají možnost předvádět svá vystoupení na 3 pódiích a Hlavní třídě města.

Město Šumperk se stává velikým jevištěm, na kterém se nepřetržitě střídají muzikanti, zpěváci a tanečníci ze všech možných koutů naší planety. Diváci se mohou těšit na rozmanité lidové písně, hudbu, tance, lidové hry, zvyky a obyčeje.  Festival se koná každoročně v druhé polovině srpna, a to ve velmi pěkném prostředí městských sadů uprostřed města.

Mezinárodní folklorní festival v Šumperku

Hlavní program Mezinárodního folklorního festivalu Šumperk 2017 se bude odehrávat v prostorách Pavlínina dvora, doplňkový program proběhne na malé scéně v Sadech 1. máje „u sovy“

Kde: Šumperk

Vstupné je zdarma.

Více informací naleznete na www.festivalsumperk.cz