Skvostné zámecké i hradní sály, přívětivé kostelíky i impozantní katedrály jižní Moravy a Vysočiny vytvoří dokonalou kulisu hudebním programům. To vše ve dnech od 3. června do 28. června 2017 v Brně.

Kdy: 3. červen 2017 – 28. červen 2017

Mezinárodní hudební festival Concentus Moraviae 2017 v Brně

V roce 2017 slavíme 450. narozeniny Claudia Monteverdiho, jednoho z nejoslnivějších obyvatel hudebního Parnasu. Monteverdi na začátku 17. století zformuloval novou hudební řeč, která se stala základem moderního evropského hudebního myšlení i východiskem pro další generace skladatelů. Lidský zpěv jako nejpravdivější a nejautentičtější projev lidského citu byl jeho nejsilnější inspirací a spojencem. Božský jubilant Claudio tedy bude hlavním protagonistou oslavy lidského hlasu v regionu, který je zpěvem prostoupený jako žádný jiný v naší zemi. Jižní Morava a zpěv k sobě přirozeně patří a cílem festivalu bude představit co nejširší spektrum vokálního umění minulosti. Hudba vás vrátí nejen do Itálie na přelomu renesance a baroka, ale také ke starším kořenům evropské hudby v podobě chorálu se všemi jeho lokálními specifiky a odlišnými tradicemi, dotkneme se vlivů lidové hudby a opomenuta nezůstane ani opera jako dominantní vokální žánr baroka.

Mezinárodní hudební festival Concentus Moraviae 2017 v Brně

Jako posla Monteverdiho vlasti a residenčního umělce festivalu přivítá festival charismatického propagátora staré hudby Marca Mencoboniho, italského cembalistu, varhaníka, dirigenta, nadšeného organizátora a uměleckého vedoucího souboru Cantar Lontano. Organizátoři věří, že Mencoboniho temperament a originální a současně vysoce fundovaný pohled na vokální hudbu minulosti si získají srdce posluchačů.

Kde: Polní 6, Brno

Více informací naleznete na www.concentus-moraviae.cz