Přijďte se projet historickým motoráčkem na permoníky 2017 s názvem Hurvínek, na tématickou jízdu do Muzea průmyslových železnic s expozicí vozidel a s jízdou parní lokomotivy po úzkorozchodné trati. Na návštěvníky čekají stálé expozice hornické obce Zastávka, Muzea hornictví a energetiky na oslavanském zámku a bývalé těžní věže dolu Kukla.

Kdy: 20. květen 2017 – 19. srpen 2017

Motoráčkem za permoníky 2017

Obec Zastávka pro vás připravila návštěvu Stálé expozice hornické obce Zastávka v Dělnickém domě. V Muzeu průmyslových železnic se seznámíte s úžasnými exponáty průmyslových drah a také se projedete úzkorozchodným vláčkem s parní lokomotivou po krátké trati, která vzniká přebudováním bývalé vlečky.

V bývalém dole Kukla navštívíte těžní věž, která byla prohlášena za kulturní památku. Při výkladu se dozvíte zajímavosti o rekonstrukci celého areálu, setkáte se s netradičními hrdiny oslavanských pověstí a bude vám představen interaktivní park Permonium. Zde si můžete dokoupit svezení lanovou dráhou, nebo „procházku“ lanovým centrem Pavoučí past. V oslavanském zámku na vás čeká jedinečné Muzeum hornictví a energetiky a Hasičského muzea.

Vydejte se za permoníky historickým motoráčkem. V Zastávce a jejím okolí je pak připraven celodenní program plný historie, zábavy i zdravého pohybu: 20. 5., 10. 6., 8. 7., 22. 7., 5. 8. a 19. 8. 2017.

Na co se můžete těšit?

Motoráčkem za permoníky 2017

  • Veřejná knihovna – projekt Kniha na cesty, stálá muzejní expozice hornické obce Zastávka a další turistické informace.
  • Muzeum průmyslových železnic s jedinečnými exponáty a parním úzkorozchodným vláčkem.
  • Návštěva těžní věže bývalého dolu Kukla, dnes kulturní památky, s výkladem o historii i rekonstrukci areálu a setkání s hrdiny oslavanských pověstí. Zde si také můžete zakoupit oběd v Hornické kantýně.
  • Možnost zakoupení vstupu do zábavního parku Permonium s řadou interaktivních atrakcí pro děti i dospělé nebo návštěva lanového centra Pavoučí past.
  • V oslavenském zámku Muzeum hornictví a energeniky, Hasičské muzeum a Muzeum krátkých palných zbraní.

Časový plán výletu:

9:06 hodin – odjezd historickým motorovým vlakem z Brna hl. n.,

9:27 hodin – příjezd vlaku do Zastávky u Brna,

9:27–9:50 hodin – návštěva prostor Regionálního informačního centra se stálou muzejní expozicí VSRO,

9:50 hodin – odjezd autobusu do dolu Kukla z přestupního terminálu u vlakového nádraží,

10:05–12:05 hodin – prohlídka bývalé těžní věže Kukla s možností oběda,

12:10 hodin – odjezd autobusu do Oslavan,

12:15–13:30 hodin – prohlídka Muzea hornictví a energetiky, Hasičského muzea a Muzea krátkých palných zbraní,

13:35 hodin – odjezd autobusu do Muzea průmyslových železnic,

13:50–16:00 hodin – prohlídka muzea a jízda parním vláčkem po úzkorozchodné trati,

16:05 hodin – odjezd autobusu do Zastávky u Brna z autobusové zastávky Zbýšov-Sička,

16:22 hodin – odjezd motoráčkem zpět ze Zastávky u Brna,

16:49 hodin – příjezd vlaku do stanice Brno hl. n.

Motoráčkem za permoníky 2017

 

Při zakoupení výletu obdržíte  jízdenku a místenku. Bez jízdenky a místenky nelze výlet absolvovat. Tyto doklady budete zároveň předkládat při nástupu do autobusu (transferu) a při vstupu o muzeí v Oslavanech. Celodenní jízdenka, zahrnující uvedený program, stojí 160 Kč, děti od 6 do 15 let zaplatí polovinu.

Kde: Areál KUKLA Permonium, Padochovská 31, Oslavany