Jedinečný projekt Mozartovy děti, který Filharmonie Brno pořádá ve spolupráci se ZUŠ Smetanova 8, si klade za cíl nalákat do fantastického světa hudby děti a mládež všech věkových kategorií. Přijďte si poslechnout program, který si pro vás připravili.

Kdy: 30. květen 2017 – 25. červen 2017

Mozartovy děti 2017

Program Mozartových dětí zahrnuje edukační akce zaměřené na hudební vnímání malých posluchačů (hudební workshopy pod vedením zkušených lektorů), veřejná vystoupení mladých hudebníků z jihomoravských ZUŠ (cimbálové muziky, taneční soubory, bigbandy, dechové orchestry atd.) na náměstích a dalších brněnských prostranstvích, prestižní koncerty v Besedním domě, na nichž se prezentují dětští sólisté za doprovodu Filharmonie Brno, a řadu doprovodných akcí.

Mozartovy děti 2017

Vyvrcholením je Slavnostní koncert, na němž „mladí Mozarti“ – žáci základních uměleckých škol – usedají do řad brněnských filharmoniků a spolu s nimi se podílejí na interpretaci symfonické hudby (nezapomenutelnými se stala provedení Dvořákovy Novosvětské v roce 2014 či symfonických tanců Čajkovského, Brahmse a dalších klasiků o rok později).

V roce 2017 takto unikátně složené orchestrální těleso spojí své síly s bigbandem, tvořeným taktéž posluchači ZUŠ, a kromě klasiky zazní i jazzové melodie. Slavnostní koncert Mozartových dětí se tentokrát uskuteční v pavilonu A na Výstavišti, což události přidá na atraktivitě.

Mozartovy děti 2017

V době konání Mozartových dětí tak centrum Brna žije vskutku čilým hudebním životem a neodolatelně vtahuje do svého dění širokou veřejnost všech věkových kategorií.

Kde: Komenského náměstí 8, Brno-střed