Naučná stezka Beskydské nebe je dlouhá 1 800 metrů a zahrnuje v sobě expozici siluet dravců pod zastřešením pódia amfiteátru, dřevěnou lávku nad roklí potoka Vlčáku s expozicí Život v korunách stromů a dalších šest zastavení v rámci celé lokality Horeček. Stezka Beskydské nebe je otevřená po celý rok.

Kdy: 1. leden 2017 – 31. prosinec 2017

Naučná stezka Beskydské nebe

Atrakce vznikla na pomezí Frenštátu pod Radhoštěm a Trojanovic. Součástí nové naučné stezky Beskydské nebe je téměř stometrová lávka ve výšce až šestnáct metrů. Lidé tak mohou poznávat přírodu v korunách stromů. Visutá konstrukce v lokalitě Horečky nad roklí potoka Vlčák bude bavit zejména rodiny s dětmi. A na šesti zastaveních poznají život ptačích obyvatel okolních stromů. Tříkilometrová naučná stezka bude přístupná v kteroukoli roční dobu, ale „nebeský chodník“ dlouhý 85 metrů pouze sezonně.

Bosý chodníček – naučná stezka Beskydské nebe

U Zvoničky Strážkyně Beskyd nově vznikl „Bosý chodníček“, rekonstrukcí prošla Mařenčina studánka i Památník Břetislava Bartoše. Po trase naučné stezky je instalováno celkem 8 hlavních informačních panelů seznamujících návštěvníky jak s historií, tak se současným děním na Horečkách. Dalších 6 panelů se nachází na dřevěné lávce za budovou amfiteátru jako součást expozice „Život v korunách stromů“.

Asi nejatraktivnější částí celé naučné stezky je 85 metrů dlouhý vzdušný chodník, který ve tvaru podkovy začíná i končí přímo za pódiem amfiteátru. Na této 1,8 metrů široké lávce se nachází 6 zastavení, kde se lidé seznámí s životem obyvatel korun stromů.

Naučná stezka Beskydské nebe

Dalším velmi zajímavým místem, které prakticky tvoří jeden celek s dřevěnou lávkou, je zastřešení amfiteátru. Pod střechou budou totiž viset siluety dravých ptáků včetně majestátného orla skalního. Právě střecha amfiteátru dala jméno celé naučné stezce „Beskydské nebe“.

Zájemci o skupinovou komentovanou prohlídku expozice Naučné stezky Beskydské nebe Život v korunách stromů duben – říjen 2017 si mohou již rezervovat termíny prohlídky v Turistickém informačním centru Frenštát pod Radhoštěm.

 

PROVOZNÍ DOBA EXPOZICE ŽIVOT V KORUNÁCH STROMŮ:

Naučná stezka Beskydské nebe

1. 4.-31. 5. – 8:00-17:00 hodin
1. 6.-31. 8. – 8:00-19:00 hodin
1. 9.-30. 9. – 8:00-18:00 hodin
1.10.-31.10. – 8:00-16:00 hodin
1.11.-31. 3. – expozice uzavřena

Otevírací doba

Naučná stezka Beskydské nebe bude přístupná celoročně až na lávku nad roklí potoka Vlčáku s expozicí Život v korunách stromů. Ta bude fungovat sezonně od dubna do konce října. V předpremiéře bude výjimečně od pátku 13. listopadu do neděle 15. listopadu 2015 veřejnosti zpřístupněna i tato část.

Více informací naleznete na www.frenstat.cz a na www.frenstat.info