Největší parní akce ČD muzea v roce 2023. Těšit se můžete na jízdy zvláštních vlaků, přehlídku lokomotiv na točně nebo noční fotografování v areálu muzea.

Zavítejte do největšího železničního muzea v České republice a využijte možnost nahlédnout do historie železniční dopravy. Muzeum má největší sbírku parních lokomotiv, vedle kterých si i ten nejvyšší taťka budete připadat maličký.

Přijďte si také vyzkoušet interaktivní exponáty, přestavte výhybku, spusťte železniční přejezd či dejte vlaku signál k odjezdu. Rádi vás tu povozí úzkorozchodným vláčkem, a ve vybrané víkendy i s parní lokomotivou v čele.

Samozřejmostí je velké modelové kolejiště, dětské hřiště a stylové občerstvení v historickém jídelním voze. V muzeu také nesmí chybět hojné zastoupení dieselových lokomotiv či motorových vozů. Navíc během sezóny se jejich počty mění. Takže je stále se na co těšit.

V muzejní hale oprav se už několik let, a nyní jako jedni z posledních, provádějí na opravy parních lokomotiv. Vstup do ní je možný pod vedením průvodce během víkendů a svátků. Nahlédnete zde, jak se historické lokomotivy opět probouzí k životu.

Během prohlídky navštívíte i český klenot mezi vozy, Salónní vůz prezidenta Masaryka a dozvíte se zábavnou formou spousty zajímavostí ze světa železnice. Prohlídky v muzeu se konají každý otevřený den a jsou tu připraveni i na školní skupiny.

Více info ZDE