Novoroční ohňostroj v hlavním městě proběhne již tradičně na Nový rok 1. ledna 2018 v 18 hodin. Ohňostroj bude dobře viditelný z Dvořákova nábřeží, Pařížské ulice, Mánesova, Čechova a Štefánikova mostu. Odpálen bude z Letenských sadů, od Metronomu.

Kdy: 1. leden 2018 od 18:00 do 18:15 hodin

Pražský novoroční ohňostroj 2018 – ohňostoj oslaví 100 let republiky

V roce 2018 si připomínáme 100 let od založení Československa. Ohňostroj mimo jiné připomene všechny zásadní okamžiky v dějinách našeho státu – Pražské povstání v roce 1945, Pražské jaro v roce 1968 či Sametovou revoluci v roce 1989. Barevné schéma ohňostroje bude laděné do národních barev. Těšit se můžete na nové typy sférických pum, ohnivé hřiby simulující nálet, červené sloupy o výšce 18 metrů nebo velkorážní pumy s efektem české vlajky.

Pražský novoroční ohňostroj 2018 – ohňostoj oslaví 100 let republiky

Diváci budou moci sledovat jedenáct minut pyrotechnických efektů s doprovodem slova a hudby, ozvučení bude jednak na začátku Čechova mostu, jednak bude možný poslech přímého přenosu Hitrádia City na frekvenci 93,7. Úvodní slovo ohňostroje svěřila Praha legendární hlasatelce Kamile Moučkové, která je s osmičkami také spjatá. Narodila se 8. dubna v osmičkovém roce a život jí ovlivnil i rok 1968, kdy se hrdinně postavila okupaci Československa. Světelnou podívanou doplní hudební doprovod, ve kterém zazní například Óda na radost nebo jazzový Bugatti Step. Nesmí chybět ani česká státní hymna.

Nejlepším místem k jejímu sledování ale bude Dvořákovo nábřeží. Konkrétně prostor před Nemocnicí Na Františku, vyústění Pařížské ulice, nebo první polovina Čechova mostu. Viditelný bude i z Letenské pláně.

Vhodná místa pro sledování ohňostroje jsou:

  • pražské mosty (Čechův, Mánesův, Štefánikův)
  • Dvořákovo nábřeží
  • Pařížská ulice
  • vrch Petřín
  • i samotná Letná
  • svah v Riegrových sadech
  • Vítkov

Vzhledem k tradičně velkému zájmu doporučujeme divákům, aby na zvolená místa sledování ohňostroje přicházeli s časovým předstihem (ideálně cca 30 minut), pozdější příjezd do centra města bude (s výjimkou metra) velice problematický a začátek ohňostroje by nemuseli stihnout. Po ukončení ohňostroje bude posílen provoz metra a postupně obnovován i provoz tramvají. 

Technické a další podrobnosti:

Počet pyrotechnických prostředků: cca 2 100

Nevětší použitý kalibr: 300 mm sférická (kulová) puma speciálně vyrobená pro pražský novoroční ohňostroj v Itálii.

Pro střelbu speciálních pyrotechnických efektů budou sloužit tři 18 metrová vysokozdvižná zařízení a lanová 18 metrová konstrukce s bengálskými ohni.

Ohňostroj bude trvat 660 vteřin (11 minut) od odpalu prvního efektu v hudebním doprovodu do rozbuchu posledního efektu.

Součástí show bude i speciální nasvícení metronomu.

Před vlastním ohňostrojem budou odpáleny z bezpečnostních důvodů a jako upozornění pro diváky čtyři signální zvukové efekty (10, 5, 3 a 1 minutu před začátkem).

Kde: park na Letné, Praha 7

Vstupné zdarma.