Předjarní prohlídky na hradě Český Šternberk nabízí pravidelné víkendové prohlídky, na které není nutné se předem objednat. Začíná se vždy v sobotu a v neděli ve 13:00 hodin.

Kdy: 4. březen 2017 – 26. březen 2017

Předjarní prohlídky na hradě Český Šternberk

Předjarní prohlídky na hradě Český Šternberk nabízí jednu prohlídkovou trasu, která je umístěna ve druhém poschodí hradu. Zahrnuje patnáct bohatě zařízených místností.

Prohlídka se zahajuje v největší místnosti, a to v Rytířském sále, kde si můžete prohlédnout mimo jiné i bohatou barokní štukovou výzdobu s aliančními erby rodu Sternbergů.  Následují menší salóny, knihovna, velká jídelna, která dnes slouží jako rodinná portrétní galerie.

Rytířský sál

Prohlídka vás dále zavede do pracovny Jiřího Sternberga, otce současného majitele i do pokoje věnovaného spoluzakladateli Národního muzea, Kašparu Mariu Sternbergerovi. Během celé prohlídky vás bude provázet unikátní sbírka grafických listů z období třicetileté války, která čítá 545 kusů a je tak jednou z největších sbírek tohoto druhu v Evropě.

Dozvíte se také informace o historii rodu Sternbergů, starobylého českého rodu, a o životních osudech jeho významných představitelů.

Doporučujeme prohlídku hradu spojit s procházkou po okolí, kde na vás čeká dech beroucí příroda. Občerstvit se můžete v hradním Café.

Předjarní prohlídky na hradě Český Šternberk

Vstupné

Plná cena: 125 Kč
Snížená cena: 85 Kč
Rodinné vstupné: 350 Kč

Snížené vstupné platí pro studenty a důchodce. Vstupné pro děti činí 65 Kč.

Více nejen o akci naleznete na www.hradceskysternberk.cz