11. listopadu přicválá Martin na svém pověstném bílém koni na statek Bernard v Královském Poříčí. Hlavní program začne od 15:00 hodin. Na 16:15 hodin je naplánovaný sraz lampiónového průvodu u zámečku v Královském Poříčí. Kdo bude potřebovat, může si svítidlo koupit na místě.

Kdy: 11. listopad 2017 od 15:00 do 18:00 hodin

Příjezd Martina na bílém koni na statek Bernard

Přiveze letos svatý Martin do našeho kraje sněhovou nadílku? To se 11. listopadu dozvědí návštěvníci statku Bernard v Královském Poříčí na Sokolovsku, kam Martin skutečně přicválá na svém pověstném bílém koni. S tímto dnem je spojeno mnoho selských tradic a pranostik.

Lidé čekají první sníh, ochutnávají Svatomartinská vína nebo pečou posvícenskou martinskou husu a martinské koláče. Kdo si lidové zvyky rád připomíná, neměl by tedy rozhodně na statku chybět. Zejména na děti tu čeká řada překvapení. Na programu, který začíná v 15:00 hodin odpoledne, jsou veselé dětské soutěže i prohlídky řemeslných dílen. Milovníci selských tradic se mohou těšit na spoustu překvapení. Ochutnat budou moci trdelníky, domácí pečivo, koláčky, sýry a dobroty z grilu. Chybět nemají ani Svatomartinská vína nebo pečené posvícenské husy.

Nezbytnou součástí akce je oblíbený lampiónový průvod, který v 16:15 hodin vyjde od zámečku v Královském Poříčí až na nádvoří statku. Pokud bude někomu svítidlo chybět, může si ho koupit u zámečku.

Příjezd Martina na bílém koni na statek Bernard

Martin na bílém koni projede branou statku v závěru akce. Nikdo se tak nemusí obávat, že by jeho příjezd propásl. Klapot koňských podkov se rozezní okolo 18. hodiny a Martin spanile procválá na svém běloušovi přes vydlážděné nádvoří, což je vždy skvělá podívaná.

Kde: Statek Bernard Královské Poříčí, Šachetní 135, Královské Poříčí

Vstup na akci a do všech řemeslných dílen je zdarma.

Více informací naleznete na www.statek-bernard.cz