Tradiční renesanční městské slavnosti solné Zlaté Stezky Prachatice připomínají význam středověké obchodní stezky. Centrum města se stane historickým tržištěm a ožije průvody v kostýmech, renesanční hudbou, divadlem, produkcemi šermířů i kejklířů a vystoupeními zahraničních souborů z partnerských měst.

Kdy: 23. červen 2017 – 24. červen 2017

Slavnosti solné Zlaté Stezky Prachatice

Přijďte si oživit tradice a přenést se na chvíli do Prachatic minulých století. Do města přijíždí tak jako kdysi soumarská karavana s koňmi i povozy naloženými solí. Tím je odstartováno dvoudenní všeobecné veselí (soumaři, kejklíři, klauni, řemeslníci a hudebníci, historické průvody za víření bubnů i představení vlajkonošů. Staročeský jarmark s ukázkami řemesel, noční průvod s pochodněmi. Každoročně poslední červnový víkend v historickém jádru města Prachatice.

Tradiční renesanční městské slavnosti připomínají význam středověké obchodní stezky pro město Prachatice. Centrum města se stane historickým tržištěm a ožije průvody v kostýmech, renesanční hudbou, divadlem, produkcemi šermířů i kejklířů a vystoupeními zahraničních souborů z partnerských měst.

V rámci 27. ročníku Slavností solné Zlaté stezky se na Velkém náměstí jako hlavní protagonisté představí kapela Jelen, Vypsaná Fixa, Turbo nebo Pavel Calta, a mnoho dalších. Historický program se kompletně po oba dny odehraje v krásném prostředí venkovního areálu Parkán. Příznivci dechovky se mohou těšit na program Štěpánčina parku. A na děti se těší program v zahradě prachatického Hospice.

Slavnosti solné Zlaté Stezky Prachatice

Kde: Velké náměstí, Prachatice

Vstupné

Plná cena: 200 Kč
Děti od 10 do 15 let: 80 Kč
Senioři nad 65 let a ZTP: 80 Kč
Děti do 10 let: ZDARMA

Více informací naleznete na www.sszs.prachatice.eu