Na státním hradě a zámku Horšovský Týn bude otevřena výstava „Zlatý věk obor – historie obornictví v Čechách“. Plzeňské územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu se tak připojuje k letošnímu tématu NPÚ Krajina, kulturní i přírodní dědictví.

Kdy: 5. září 2017 – 10. září 2017 od 10:00 do 16:00 hodin

Zlatý věk obor – Historie obornictví v Čechách na zámku Horšovský Týn

Výstava, která zde bude k vidění v běžných otevíracích hodinách v prostoru pokladny do neděle 29. října 2017, představí na 16 panelech historii obor a obornictví ve světě a v českých zemích, typické stavby realizované v oborách a používané lovecké techniky. Hlavní část výstavy prezentuje vybrané lokality, které patří mezi nejzajímavější historické obory v Čechách, například Lánskou oboru, oboru Klokočka, Kněžičky, Roštejnskou oboru, Jemčinskou oboru včetně obory Horšov a Podražnice.

Obory a obornictví mají v našich zemích dlouhou a bohatou tradici. Dostupná odborná literatura uvádí první zmínky o zřizování obor na našem území již ve 2. polovině 13. století. Velký rozmach zaznamenalo obornictví mezi 15. a 17. stoletím a udrželo se až do současnosti.

Výstava bude doplněna o dvě přednášky:

Zlatý věk obor – Historie obornictví v Čechách na zámku Horšovský Týn

Ve středu 27.9.2017 od 14:00 hodin v Podražnické oboře

V sobotu 14.10.2017 od 15:00 hodin v zámeckém kině

Kde: náměstí Republiky 1, Horšovivský Týn

Vstupné je zdarma

Více informací naleznete na www.zamek-horsovskytyn.cz