O květnovém víkendu 12. – 14. května 2017 proběhne v Poděbradech slavnostní zahájení 109. lázeňské sezóny se zajímavým kulturním a společenským programem. O zábavu a relaxaci nebude na akci nouze!

Kdy: 12. května 2017 – 14. května 2017

Slavnostní zahájení 109. lázeňské sezony v Poděbradech

Otevírání lázeňské sezóny v Poděbradech v novém a netradičním pojetí. Dne 12. května – 14. května 2017 zahájí sezónu ve stylu 80. let. Vystoupí známí umělci, dětská zóna bude plna her v podobě našich maminek a tatínků, děti si odnesou hodnotné výhry.

Kavárna ,,Vrchní prchni“ a dekorace města vrátí účastníky do dob dávno minulých, výstava akademického malíře Jaroslava Kláta připomene, jaké máme nadané lidi a módní přehlídka v podobě laskošatů nám zprostředkuje pocit sounáležitosti.

Lázně Poděbrady jsou malebně rozloženy na březích řeky Labe a obklopeny lužními lesy. Dominantou města Poděbrady tvoří zámek a majestátní socha krále Jiřího z Poděbrad. Centrum lázní Poděbrady s proslulými květinovými hodinami je kryto v zeleni parků.

Slavnostní zahájení 109. lázeňské sezony v Poděbradech

Hlavním léčebným zdrojem je v lázních Poděbrady minerální voda Poděbradka, která se používá k vanovým koupelím a pitným kúrám. K pobytové nabídce patří projížďky kočárem, výletní lodí, procházky kolem Labe, koupání v písečných jezerech, tenisové kurty a golfové hřiště s 18 jamkami. K projížďkám do romantického okolí lázní Poděbrady lákají značené turistické stezky.

Lázně Poděbrady vycházejí ze stoleté tradice a snaží se zcela využívat unikátních účinků přírodního zdroje minerální vody. Lázně jsou známé léčbou onemocnění srdce (po srdečním infarktu, angina pectoris, chronická ischemická choroba srdeční), díky čemuž se ujalo heslo „Na srdce jsou Poděbrady“. Léčí se zde také choroby látkové výměny, cukrovka, obezita, nebo pohybové ústrojí. V posledních letech jezdí lidé do Lázní Poděbrady i za komerčními wellness pobyty.

Slavnostní zahájení 109. lázeňské sezony v Poděbradech

Kde: Náměstí T.G. Masaryka 1413, Poděbrady

Více informací naleznete na www.lapod.cz