Původně byly jarní měsíce, nejen v lázeňských místech, zasvěceny čištění studánek, které jsou základem Priessnitzovy vodoléčby. Tradice očisty se během času symbolicky přenesla k oslavám zahájení lázeňské sezóny. Zábavného programu se můžete účastnit jak přímo u jesenické radnice, tak v lázních. Přijďte si odpočinout a zároveň se pobavit dne 12. – 14. května 2017 do Jeseníku.

Kdy: 12. květen 2017 – 14. květen 2017

Zahájení 170. lázeňské sezóny v Jeseníku

Během víkendu se můžete těšit mimo jiné na procházku po pramenech s průvodcem, žehnání pramenů či promenádní koncert. Jako pocta zakladateli bude otevřena Priessnitzova hrobka a před jejím vstupem se bude konat slavnostní mše svatá.

Naopak pro hravé a aktivní návštěvníky jesenické lázně, známé svou širokou nabídkou pohybových aktivit, nabídnou speciální klimatoterapeutický program Gräfenberg Walking či discgolfový turnaj. Chybět nebudou ani výtvarné dílny, vyhlídkové jízdy vláčkem Lázeňáčkem, soutěže pro děti i celé rodinné týmy.Nebudou chybět tradiční taneční vystoupení, koncerty či zdravice samotného zakladatele lázní Vincenze Priessnitze. Tradičnímu slavnostnímu aktu bude přítomen zakladatel lázní a přírodní léčitel světového formátu Vincenz Priessnitz s chotí.

Zahájení 170. lázeňské sezóny v Jeseníku

Největším pátečním tahákem před radnicí je bezesporu koncert Davida Kollera s kapelou. Naopak v lázních vsadili na talkshow s nejznámější českou politickou satiričkou Zuzanou Bubílkovou, kterou doplní vystoupení italského zpěváka Andrea Andrei.

Sobotní program propukne už dopoledne. V devět hodin odstartuje lázeňská výtvarná dílna pro děti, po níž v deset hodin bude následovat vystoupení šumperské country kapely Holátka. Prakticky ve stejnou dobu z Olomouce do Jeseníku vyjede historický parní vlak. „Po několika letech se nám podařilo ve spolupráci s Českými drahami a dalšími partnery vypravit na zahájení sezony parní vlak, ve kterém tentokrát pojede i Vincenz Priessnitz s chotí.

Z Olomouce  vlak v čele s lokomotivou Šlechtična vyjede v 8:35, do Jeseníku přijede ve 12:30, kde již bude k dispozici doprava do lázní. Takže nikdo z cestujících se nemusí bát, že by si musel vybrat mezi zážitkem na kolejích nebo hlavním programem v lázních,“ upřesňuje obchodní ředitel lázní Tomáš Rak. Cestu zpět mohou návštěvníci také zvolit parním vlakem, ten z Jeseníku na Hanou vyjede v 16:32.

Zahájení 170. lázeňské sezóny v Jeseníku

Mezitím je však v lázních na programu tradiční pochodová show jesenického Dechového orchestru mladých společně s tamními mažoretkami, žehnání pramenům, vystoupení Swing Dixielandu Armády České republiky a koncert talentované Slovenky Kristíny. Po celé májové odpoledne se můžete těšit na bohatý doprovodný program a také na panstvo v historických kostýmech, které mezi vámi bude korzovat.

Program dne však nekončí ani po odjezdu parního vlaku. Organizátoři ještě slibují křest nové knihy o historii lázní, zumba show, vystoupení Abba World Revival, rockový večer a v neposlední řadě také ohnivou show.

Program:

PÁTEK 12. května
Páteční program probíhá v centru města na Masarykově náměstí a v areálu lázní.

areál lázní:
14:00 GRÄFENBERG WALKING, vycházka po pramenech
15:00 ZA ZDRAVÍM DO JESENÍKU, zábavné odpoledne pro děti
16:00 VERNISÁŽ VÝSTAVY SYLVY JANHUBOVÉ „STEZKA LÁZEŇSKÝCH PRAMENŮ“
19:30 NA KUS ŘEČI SE ZUZANOU BUBÍLKOVOU, talkshow s vystoupením italského zpěváka Andrea Andrea a tanečním večerem s hudební kapelou Tonight

Masarykovo náměstí:
16:00 VYSTOUPENÍ DECHOVÉHO ORCHESTRU MLADÝCH ZUŠ JESENÍK A MAŽORETEK SZUŠ JESENÍK
16:50 VYSTOUPENÍ TANEČNÍHO STUDIA LENKY BACHOVÉ
17:40 JANKO KULICH & KOLEGIUM
19:00 KONCERT YESBLUES
20:35 HLEDÁNÍ ZTRACENÉHO ČASU V JESENÍKU, promítání historických filmů o Jeseníku
20:55 RYCHLOMALBA VĚRY VYBÍRALOVÉ
21:15 DAVID KOLLER & BAND
22:55 G POINT FUNKTION

SOBOTA 13. května – HLAVNÍ SLAVNOSTNÍ DEN
Sobotní program probíhá pouze v areálu lázní.

9:00 LÁZEŇSKÁ VÝTVARNÁ DÍLNA PRO DĚTI
10:00 COUNTRY KAPELA HOLÁTKA ŠUMPERK
13:13 OTEVŘENÍ LÁZEŇSKÉ SEZONY S VINCENZEM PRIESSNITZEM, JEHO CHOTÍ A PANSTVEM
13:45 ŽEHNÁNÍ PRAMENŮM PŘED SANATORIEM
14:00 LÁZEŇSKÉ MÁJOVÉ ODPOLEDNE
14:00 SWING DIXILAND ARMÁDY ČESKÉ REPUBLIKY
15:15 KONCERT ZPĚVAČKY KRISTÍNY
16:30 KŘEST KNIHY A CROWFOUNDING
17:00 ABBA WORLD REVIVAL
19:00 ZUMBA SHOW
19:30 VAGON ROCK MACHINE
21:30 FIRE SHOW

Svezte se historickým vlakem

Svezte se historickým vlakem s lokomotivou „Šlechtična“ na tradiční lázeňskou akci, která je letos pořádána i s oslavami 750 let města.

Co vás čeká:

  • odjezd z Olomouce za doprovodu muziky
  • ve vlaku vážený pan Priessnitz s chotí
  • v dobových kostýmech
  • zbrojení parní lokomotivy v Zábřehu na Moravě
  • občerstvení v bufetovém voze

Jízdné:

Zahájení 170. lázeňské sezóny v Jeseníku

Olomouc hl. n. – Jeseník obyčejné 180 Kč, děti 6–15 let 90 Kč
Zábřeh na Moravě – Jeseník a Olomouc hl. n. – Hanušovice obyčejné 130 Kč, děti 6–15 let 70 Kč
Hanušovice – Jeseník; Olomouc hl. n. – Zábřeh na Moravě a Zábřeh na Moravě – Hanušovice obyčejné 80 Kč, děti 6–15 let 40 Kč

Kde: Priessnitzova 12/299, Jeseník

Více informací naleznete na www.priessnitz.cz