Město Mariánské Lázně chystá slavnostní zahájení lázeňské sezóny. Tradičně to bude druhý květnový víkend (12. – 14. května 2017). Víkend bude naplněný příjemnou lázeňskou atmosférou a bohatým programem.

Kdy: 12. květen 2017 – 14. květen 2017

Slavnostní zahájení lázeňské sezóny 2017 v Mariánských Lázních

Zahájení lázeňské sezony má v Mariánských Lázních dlouholetou tradici a celé město o tomto víkendu žije kulturou. Víkendové oslavy zahrnují svěcení pramenů, slavnostní průvod, koncert Západočeského symfonického orchestru, mši a bohatý doprovodný program.

Hlavním dějištěm akce se stane opět mariánskolázeňská kolonáda a  její blízké okolí. Hlavní částí oslav bude mše svatá a slavnostní akt – žehnání pramenům. V rámci slavnostního aktu bude odhalena busta Petra Hapky, autora první skladby mariánskolázeňské fontány.

Slavnostní zahájení lázeňské sezóny 2017 v Mariánských Lázních

Organizátoři připravili opět bohatý program i tradiční jarmark. Programová nabídka pamatuje také na děti a chybět nebude ani ohňostroj či historické osobnosti. Již nyní se můžete těšit na Vladimíra Hrona, kapelu Sto zvířat, The Backwards Beatles Revival, kapelu Jelen a mnoho dalších účinkujících.

Program

PÁTEK 12. KVĚTNA 2017

Hlavní program:

14:00/Orea Spa Hotel Bohemia / Kolonáda
PRŮVOD Dechového orchestru mladých a mažoretek, ZUŠ F. Chopina Mariánské Lázně

15:00/ Kolonáda (pódium)
Vystoupení malých mažoretek – Kopretinek z Jihu nadchne přítomné svou hravostí a precizností. Mažoretky několika věkových kategorií vystoupí pod vedením paní Petry Koreisové.

16:30/ Kolonáda (u orchestřiště)
Vystoupení Folklórního souboru Marjánek z Mariánských Lázní, který se zabývá zpracováním a předáváním lidových tradic, zvyků a obyčejů z oblasti Chodska. Soubor doprovází vlastní dudácká muzika ve složení dudy, klarinety, housle, basa, vozembouch a fanfrnoch.

18:00/ Kolonáda (orchestřiště), VLADIMÍR HRON aneb Onemanshow
Zábavná show moderátora, showmana, scénáristy, textaře, ale především vynikajícího zpěváka, ve které zazní například písně K. Gotta, F. Sinatry, P. Simona, T. Jonese i jeho vlastní.

19:30/ SD Casino, SLAVNOSTNÍ KONCERT ZÁPADOČESKÉHO SYMFONICKÉHO ORCHESTRU
Sólistka: Andrea Vavrušová, klavír,
dirigent: Vladimír Válek

Program:
B. Smetana: symfonická báseň Vltava
S. Rachmaninov:  Klavírní koncert č.2 c moll, op.18
A. Dvořák: Symfonie č.8 G dur, „Anglická“

20:00/ Kolonáda (orchestřiště), MEZCLA ORQUESTA
Latinsko-americká skupina, skládající se z kubánských a českých hudebníků, svým vystoupením přibližuje publiku sílu a krásu salsy, směs rytmů mamba, bachaty, merengue, cumbie, cha-cha-cha, ale i dalších tanečních stylů. Jejich vystoupení je plné energie, temperamentu, vášně a lásky.

21:00/ Kolonáda, Rozloučení u fontány
Produkce Zpívající fontány.

SOBOTA 13. KVĚTNA 2017

Hlavní program:

09:05/ Kolonáda (pódium)
Dveře slavnostního dne otevřou moderátoři Lenka Hebertová a Alexandr Komarnický, moderátor rádia Impuls.

09:15/ Kolonáda (pódium), AKORDEONOVÁ KOLONÁDA
Koncert Akordeonového orchestru Alexandra Smutného. Orchestr se skládá z přibližně 50 muzikantů. Mnozí z nich jsou již potomky zakládajících členů. Orchestr patří mezi špičku ve své kategorii v České republice. V zahraničí sklízí úspěchy na soutěžích, festivalech i koncertních turné.

10:00/ Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Slavnostní mše
Mši celebruje J. M. P. Filip Zdeněk Lobkowicz, O. Praem, opat tepelský. Hudební doprovod: žesťový soubor ZUŠ F. Chopina, Olga Mojžíšová (zpěv), Sandra Biňovcová (housle), Petr Čech (klarinet), Lenka Čechová (varhany).

10:00/ Kolonáda (u pivovarského stanu), DIXIELAND
Dixieland hraje podle vzoru slavné kapely King Olivera v obsazení: 2 trubky, klarinet, trombon a 4členná rytmika. V programu zazní známé melodie z období slávy New Orleansu, ale i skladby swingové a muzikálové.

10:15/ Kolonáda (orchestřiště), FONTÁNA, KTERÁ ZPÍVÁ
Smíšený pěvecký sbor Fontána vystupuje pod vedením sbormistra P. Urbana. Soubor byl založen roku 1968 a od roku 1992 působí jako samostatné umělecké těleso. Svůj název zvolil podle zdejší „Zpívající fontány“.

10:30/ Kolonáda, PROMENÁDA s historickými osobnostmi
Prostřednictvím členů Divadla lidové tvorby z Mariánských Lázní se setkáme s několika historickými návštěvníky města.

cca 11:00/ Kolonáda (pódium), VÍTEJ NOVÁ SEZÓNO
Zahájení lázeňské sezóny 2017 – slavnostní ceremoniál – žehnání pramenům – slavnostní skladba Zpívající fontány – odhalení busty Petra Hapky, autora 1.skladby Zpívající fontány.

13:30/ Kolonáda (pódium), VESELKA LADISLAVA KUBEŠE
Odpolední program odstartuje jihočeská dechová kapela, složená ze samých profesionálních muzikantů. Také  zpěváci patří k těm nejlepším v žánru dechové hudby. Dramaturgie a repertoár orchestru vychází především z autorského odkazu Ladislava Kubeše (otce) a obecněji vůbec z melodiky jihočeského folklóru.

14:30/ Kolonáda (u pivovarského stanu), HAŠLERKY
Staropražská kapela Hašlerka si s úctou i nadsázkou „přivlastňuje“ jméno známého písničkáře, kabaretiéra, scénáristy, herce a režiséra Karla Hašlera. Muzikanti se rozhodli tímto koncertem obnovit tradici českého kabaretu počátku minulého století. Nebojí se zařadit mezi notoricky známé písně, jako jsou „ Po starých zámeckých schodech, Strahováček, Nad Prahou tančily hvězdičky, Česká písnička“ také písně z oblasti šansonu, jazzu či dokonce z oblasti salónní hudby přelomu 19. a 20. století. V programu nechybí ani písně autorské.  Kapela hraje ve složení: Petra Sladká, Filip Sychra, Ladislav Vojta, Jiří Hötzel, David Holý, Michal Žára.

15:30/ Kolonáda (pódium), ANDREJ ROMANOV
Zasloužilý umělec a ex-sólista souboru Alexandrovci představí publiku nejkrásnější ruské písně a romance. Po odchodu z armády i ze souboru v květnu 2010 se vydal na sólovou pěveckou dráhu. Kromě vystoupení v Rusku se stále častěji objevuje i v České republice, která se stala jeho druhým domovem.

16:00/ Kolonáda (pódium), STO ZVÍŘAT
Skupina je asi nejvýznamnějším hráčem na poli české SKA hudby, která je temperamentní, energická a veselá a má chytré texty.

17:00/ Kolonáda (u pivovarského stanu), BOOGER
Kapela hraje osobité úpravy bluesových a soulových standardů i vlastní skladby, které se nesou v podobném duchu.

18:00/ Kolonáda (pódium), THE BACKWARDS – BEATLES REVIVAL
Kapela je jedním z nejlepších Beatles revivalů na světě. Jejím největším úspěchem je dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New York. Přiveze nám působivou hudebně – vizuální show, která potěší každého beatlemaniaka. Na svém repertoáru má průřez tvorbou Beatles od nesmělých koncertních začátků, až po období studiových úspěchů posledních let tvorby.

20:00/ Kolonáda (pódium), JELEN
Sobotní program zakončí stále populárnější česká akustická kapela hrající tzv. roots music, písně z vlastní tvorby vycházející z populární hudby jako je country, folk, bluegrass a blues.

ARNIKA, OHŇOSTROJ

NEDĚLE 14. KVĚTNA 2017

Hlavní program:

9:30 – 10:15: Průvod Dechového orchestru mladých a mažoretek (od hotelu Bohemia)
10:15 – 11:00: Junior Dixieland + tanec (u orchestřiště)
11:05 – 11:45: Komorní smyčcový soubor (u Křížového pramene)
14:00 – 17:00: Workshop výtvarného umění
14:00 – 14:40: Rozmarýnek (u orchestřiště)
14:45 – 14:50: Kytarové duo (orchestřiště)
14:55 – 15:10: Accord (orchestřiště)
15:20 – 15:35: Tanec (u Křížového pramene)
16:00 – 16:05: Slavíčci (orchestřiště)
16:10 – 16:20: Canzona (orchestřiště)
16:25 – 16:35: Soubor zobcových fléten (orchestřiště)
16:40 – 16:55: Klarinetové trio (orchestřiště)
17:15 – 17:45: Koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie
19:05 – 19:35: Jazzové kombo (orchestřiště)
19:40 – 19:55: Kytarový soubor (orchestřiště)
20:10 – 21:00: Dechový orchestr mladých a mažoretky

Kde: Kolonáda, Masarykova, Mariánské Lázně

Vstupné je zdarma

Více informací včetně doprovodného programu naleznete na www.marianskelazne.cz