Připojte se k nám, abyste oslavili Den české státnosti ve stylu, který vás vtáhne do dění přemyslovské éry. Tato událost je plná vzrušujících akcí a tradičních jarmarků, které si nenechte ujít!

Přemyslovský kníže sv. Václav bude ve 14:00 přivítán se svou družinou při svém triumfálním příjezdu na koni, což je bezesporu vrcholem dne. Pro ty, kteří hledají duchovní zážitek, máme připravenou slavnostní bohoslužbu na počest sv. Václava přímo v chrámu Neposkvrněného početí Panny Marie od 17:00.

Pro rodiny s dětmi tu máme řadu atrakcí, včetně jízd na velbloudech a oslících, ohrady se zvířátky a fascinující alchymistickou dílnu. Navštivte katovnu, ochutnejte dobroty z černé kuchyně a možná budete mít štěstí a uvidíte legendárního Golema!

A to není vše! Naši kostýmovaní účastníci vám předvedou dovednosti kejklířů, kouzelníků a tanečníků. Bubeníci a trubači vás zavedou do rytmu středověké hudby, a sokolníci a lazebníci vám ukáží své umění.

Nezapomeňte se zastavit u historické kapely Rabussa a poslechnout si pěvecký sbor mnichů, kteří dodají události ještě více atmosféry.

Toto je příležitost, kterou nechcete minout! Přijďte s námi oslavit Den české státnosti a středověký život sv. Václava.