Chcete strávit svátek svatého Valentýna v oblacích a mít při romantické večeři při svíčkách výhled na celé město? Pak rozhodně zavítejte do Brna, kde tato akce probíhá ve věži Staré radnice.

Kdy: 14. února od 17:00 do 22:00 hodin

Láska patří lidem i místům a na svatého Valentýna se v Brně obě spojí. Turistické informační centrum města Brna připravilo na tento svátek speciální program pro všechny zamilované. V neděli 14. února bude od 17:00 do 22:00 hodin mimořádně otevřena věž Staré radnice a na návštěvníky čeká na věži kromě dech beroucího výhledu také romantická atmosféra s hudbou a svíčkami. V ceně vstupenky, která stojí 120 Kč na osobu, je také sklenička sektu pro každého ze zamilovaného páru.

Výška věže je 62,66 metrů a vede na ni 173 schodů

Dominantou radnice je radniční věž, která je přístupná veřejnosti a která poskytuje široký výhled na Brno. Výška věže je 62,66 metrů a vede na ni 173 schodů. V přízemí věže se nachází průjezd, jenž vede na nádvoří radnice a v němž je umístěn brněnský drak a brněnské kolo.

Brněnský drak

Ve věži je k vidění hodinový stroj a expozice o dějinách Staré radnice

Areál Staré radnice je v současnosti využíván ke kulturním a společenským účelům. Má zde sídlo Brněnské kulturní centrum, které v radnici pořádá různé výstavy či koncerty. Nachází se zde také informační kancelář Turistického informačního centra. Veřejnosti přístupné jsou také některé místnosti v budově Staré radnice – Ernův sál, Freskový sál, Křišťálový sál a tzv. Klenotnice. Ve věži je k vidění hodinový stroj a expozice o dějinách Staré radnice.