Brněnská zoo připravila vůbec poprvé Týden ledních medvědů, který odstartoval v pondělí a potrvá do soboty 11. listopadu 2017. Návštěvníci se mohou těšit na soutěže, jejichž výherce pomůže chovateli s krmením ledním medvědů a bude mít možnost nahlédnout do zázemí.

Kdy: 6. listopad 2017 – 11. listopad 2017

Týden ledních medvědů v Zoo Brno

Akce je součástí celosvětové kampaně Save our Sea Ice, kterou pořádá ochranářská organizace Polar Bears International.

V úterý a ve středu se v brněnské zoo dozvíte, jak zásadní vliv na život ledních medvědů může mít úspora elektrické energie a topení. Ve čtvrtek doporučujeme vzít si do zoo pastelky, protože všichni návštěvníci si mohou odnést antistresovou omalovánku s ledním medvědem. Páteční program bude zahrnovat kvíz, ve kterém si lidé ověří své (ne)znalosti o těchto krásných šelmách.

V sobotu 11. listopadu spustíme v sále správní budovy přímý přenos ledních medvědů z volné přírody, který zajišťuje právě organizace Polar Bears International. Kromě toho budou k dispozici křížovka, kvíz i omalovánka pro ty, co nemohli přijít ve všední den. Když si zájemci budou chtít lední medvědy nakrmit a podívat se do zázemí zoo, stačí vyplnit křížovku nebo kvíz, hodit je do připraveného boxu v prodejně upomínkových předmětů na restaurací U Tygra a počkat, zda se na ně usměje štěstí. Po celý týden samozřejmě nebudou chybět komentovaná krmení. V pondělí, ve čtvrtek a v pátek se budou konat v 14:30 hodin, v sobotu pak v 10:30 hodin.

Týden ledních medvědů v Zoo Brno

Týden ledních medvědů se pravidelně koná začátkem listopadu v souvislosti s migrací ledních medvědů, kteří u města Churchill v Manitobě čekají na zamrznutí Hudsonova zálivu, přes nějž se vracejí k lovištím tuleňů.

Program akce:

Pondělí 6. 11.2017
křížovka o ledních medvědech (lze získat na pokladnách) – soutěžní
10:30 komentované krmení

Úterý 7. 11.2017
letáčky o úsporách elektrické energie (na pokladnách)

Středa 8. 11.2017
letáčky o úsporách při topení (na pokladnách)

Čtvrtek 9. 11.2017
antistresová omalovánka ledního medvěda (na pokladnách)
14:30 komentované krmení

Pátek 10. 11.2017
kvíz o ledních medvědech (na pokladnách) – soutěžní
14:30 komentované krmení

Sobota 11. 11.2017
přímý přenos ledních medvědů ve volné přírodě (sál správní budovy)
křížovka, letáčky, omalovánka a kvíz v sále správní budovy pro ty, kteří nemohli přijít ve všední dny

 

Brněnská zoo vystavuje lední medvědy od roku 1999. Medvěd lední nemá na souši kromě člověka přirozeného nepřítele. Ve vodě ho ohrožují jen mroži a kosatky dravé. Je výborným plavcem, který pod vodou vydrží až 2 minuty.

Kde: U Zoologické zahrady 46, Brno

Vstupné:

Plná cena: 100 Kč
Snížená cena: 70 Kč
Rodinné vstupné: 270 Kč

Více informací naleznete na www.zoobrno.cz