Umění ve městě 2017 v Českých Budějovicích představí výstavu soch, která se stala již tradicí. Je oslavou sochařství a práce s formou a materiálem. Nese v sobě prvky konceptů i příběhů, které vypráví prostřednictvím objektů a soch.

Kdy: 1. červen 2017 – 30. září 2017

Umění ve městě 2017 v Českých Budějovicích

Výstava Umění ve městě oživí už devátým rokem veřejný prostor Českých Budějovic, potřetí zavítá také do Hluboké nad Vltavou a nově se představí i ve Veselí nad Lužnicí. Svá díla v rámci této výstavy odprezentují sochaři z Čech i Slovenska. Na většinu z 20 instalací bude možné narazit přímo v exteriéru měst, pod širým nebem. Některé plastiky budou vystaveny i ve výstavních prostorách Alšovy jihočeské galerie a Galerie Mariánská. Netradiční expozici zahájí hned několik vernisáží.

Umění ve městě 2017 v Českých Budějovicích

První se odehraje ve čtvrtek 8. června  v 18:00 2017 ve Veselí nad Lužnicí, ve čtvrtek 15. června 2017 bude v 17:00 hodin slavnostně zahájena výstava v Galerii Mariánská a ve stejný den, v 18:00 hodin, bude oficiálně zahájena na náměstí Přemysla Otakara i výstava Umění ve městě jako celek. Výstavu bude možné v ulicích i galeriích shlédnout až do 30. září 2017.

I tento rok jde především o přehlídku soch a instalací, které kladou důraz na vizuální vnímaní a tradiční práci s materiálem. Jednotlivé instalace zasazené do kontextů ulic i uliček, náměstí i zákoutí mají rozptýlit mysl diváků i procházejících a vybídnout je k zastavení, zamyšlení nebo je jenom prostě pobavit. Cílem expozice je přinést městu novou energii a přitáhnout pozornost obyvatel i návštěvníků.

Umění ve městě 2017 v Českých Budějovicích

Kde: náměstí Přemysla Otakara II. č.1,2, České Budějovice

Vstupné je zdarma.

Více informací naleznete na www.inbudejovice.cz