V ostravské zoologické zahradě jsou opět zahájeny večerní komentované prohlídky. Zájemci budou mít možnost zažít, co se děje v zoo po zavírací době a jak se chovají zvířata po setmění. Oproti předchozím rokům jsou letos prohlídky naplánovány na pátky.

Kdy: 30. červen 2017 – 31. srpen 2017

Večerní komentované prohlídky v Zoo Ostrava

Během letních prázdnin nabídne ostravská zoologická zahrada zájemcům možnost zažít, co se děje v zoo po zavírací době a jak se chovají zvířata po setmění. Každou prázdninovou sobotu se zde již tradičně budou konat večerní komentované prohlídky.

Při procházce večerní zahradou účastníci poznají, jak vypadá zoo po zavírací době, a hlavně budou moci pozorovat aktivitu zvířat, která je navečer jiná než během dne. Zejména zvířata soumračná a noční bývají v tuto dobu daleko aktivnější, např. kočkovité šelmy, jeleni nebo lemuři. Naopak zvířata s denní aktivitou bude možné vidět, jak se v průběhu večera ukládají ke spánku. Mnohé návštěvníky překvapují např. pávi, kteří se v areálu zoo pohybují volně, jak každý večer vylétají hřadovat vysoko do korun stromů.

Večerní komentované prohlídky v Zoo Ostrava

První prohlídka se uskuteční v pátek 30. června od 20:00 hod. a pak každý následující pátek až do konce prázdnin. Upozorňujeme, že pohyb po areálu zoo je možný pouze s průvodcem (akce se koná po zavírací době). Délka prohlídky je okolo 3 hod. Vzhledem k časové náročnosti prohlídky doporučujeme zvážit účast nejmenších dětí. Návštěvníci zaplatí cenu běžného vstupného, tj. dospělí 110 Kč a děti do 15 let, které musejí přijít pouze v doprovodu dospělé osoby, pak 80 Kč. Na večerní prohlídky neplatí žádné permanentky či jiné zlevněné vstupenky. Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace předem na tel. čísle 596 241 269.

Akce probíhá pouze za příznivého počasí.

Večerní komentované prohlídky v Zoo Ostrava

Kde: Michálkovická 197, Ostrava

Vstupné

Plná cena: 110 Kč
Snížená cena: 70 Kč

 

Více informací naleznete na www.zoo-ostrava.cz