Přijďte si s námi užít poslední listopadový víkend plný umění, designu, krásy a lesku. Vstupte do světa jablonecké bižuterie a staňte se součástí této úžasné události. Otevřeme před vám zákulí jabloneckého umění a ukážeme vám, jak se vyrábí tato kouzelná bižuterie. Můžete si dokonce vyrobit vlastní dárek nebo pozorovat mistry při práci. A nezapomeňte, že zde bude také prodejna originální jablonecké bižuterie, takže si můžete odnést kousek krásy domů.

Těšte se na mottem „Křišťálový ráj v Třeboni“, který nám připravili Svaz výrobců skla a bižuterie spolu s bižuterním centrem Křišťálový ráj. V rámci zahájení výstavy Skleněná šatna přicházíme s prezentací a prodejním programem pro všechny návštěvníky Zámecké lékárny.

Pro vás jsme připravili kreativní dílny, které jsou vhodné jak pro dospělé, tak pro děti. Můžete si vyrobit svůj vlastní náramek ze skleněných perlí s vánočním přívěskem. Za asistence zkušené bižuterní vzorkařky si můžete vybrat barevnou kombinaci a navléknout si náramek pro sebe nebo pro své přátele. A pro ty kreativní duše z vás máme připraveno namalování vánočního zvonečku vyfouknutého ze skla. Můžete ho pověsit na vánoční stromek nebo ho darovat někomu jako unikátní dárek.

Nebude chybět ani předvádění výroby. Uvidíte, jak se foukají vánoční zvonečky a ozdoby. Paní Jana Liška Straková, jedna z nejlepších českých foukaček a malířek vánočních ozdob, vám ukáže umění, jak se z tenké trubičky před vašima očima rodí zvonečky, koule, rampuchy a mnoho dalšího. A pokud se budete chtít odvážit, můžete to zkusit sami. Paní Marie Růžičková, špičková odbornice na výrobu skleněných figurek technikou práce nad kahanem (tzv. lampové figurky), vám předvede tvorbu figurek jako jsou zvířátka, andělé, květinky a mnoho dalšího. Uvidíte mistrovskou práci, kterou obdivují zákazníci z celého světa.

A konečně, nezapomeňte navštívit naši prodejnu, kde vám nabídneme to nejlepší z produkce českých firem, které své zboží nabízí v Národním bižuterním centru Křišťálový ráj v Jablonci nad Nisou. Tady si můžete pořídit kvalitní českou bižuterii a vybrat si z úspěšných módních kolekcí. A samozřejmě tu budou také vánoční ozdoby, buďte připraveni na kouzlo vánočního času. Takže neváhejte a přijďte si užít tento úžasný víkend plný umění a krásy v Křišťálovém ráji v Třeboni!