Vítejte v Brněnských Vánocích, kde každé náměstí ožívá jedinečnou atmosférou a akcemi, které stojí za to zažít!

Na náměstí Svobody se odehrává skutečný festival radosti a setkávání. Dynamický a plný života, to je „Svoboďák“ během této vánoční sezóny. Toto náměstí se stává místem, kde můžete prožít nezapomenutelné chvíle, získat nové přátele a prožít opravdovou vánoční pohádku. Zde najdete nejen vánoční strom s kasičkou pro veřejnou sbírku a zvonek přání, ale také projíždějící vánoční tramvaj a designovou konzumační zónu ve tvaru hvězdy umístěnou na kašně.

Středobodem pozornosti je Zimní bar, kde můžete ochutnat různé druhy punčů, moštových nápojů a osvěžujících zázvorových drinků. A to není všechno! Na stáncích najdete bohatou nabídku specialit a lahodné gastronomie, což je jedním z největších lákadel Brněnských Vánoc. Nezapomeňte si zde také vybrat dárky pro své blízké, protože stánky nabízejí široký výběr originálních produktů. Celkem na náměstí Svobody najdete 61 stánků, které nabízejí různorodé zážitky.

Každý den budete mít možnost zúčastnit se kulturního a hudebního programu, který roztančí celé náměstí. Brno si zaslouží svůj titul evropského Kreativního města hudby UNESCO, a to i v zimním období. Těšit se můžete na dva koncerty denně a v soboty na představení místní folklórní scény. Pro děti je připraven speciální program každý den v 15 hodin, ať už ho připravují samy děti nebo divadelní soubory.

A pokud máte chuť na další vánoční dobrodružství, stačí jen pár kroků na Dominikánské náměstí. Toto náměstí je ideální volbou pro ty, kteří chtějí prožít klidnější atmosféru Brněnských Vánoc s dětmi nebo vnoučaty. Dominantou náměstí je impozantní dřevěný betlém od Halouzka, jeden z největších ručně vyráběných betlémů ve střední Evropě s více než stovkou postav. S pozadím Nové radnice a kostela sv. Michala vytváří tato scenérie dechberoucí pohled. A pokud přijedete 2. prosince, máte dokonce možnost zúčastnit se speciálního workshopu s autorem betlému. Na Dominikánském náměstí můžete také obdivovat obří dřevěnou hvězdu a poslouchat komorní koncerty na malém pódiu, které se konají od čtvrtka do neděle.

Ať už jste na náměstí Svobody, Dominikánském náměstí nebo kdekoliv jinde v Brně, nezapomeňte využít jedinečnou příležitost a vystoupat na věž Staré radnice. S 173 schody vám tato 63 metrů vysoká věž nabídne nezapomenutelný výhled na celé město. Brno se vám otevře z každé strany, ať už se jedná o hrad Špilberk, katedrálu sv. Petra a Pavla nebo výhled na centrum města z každého úhlu. A v době adventu, kdy je město ozářeno světly a panuje sváteční atmosféra, je tento výhled prostě nepřekonatelný. Přijďte a užijte si nezapomenutelné Brněnské Vánoce!