Unikátní snímky zachycené vojáky a válečných fotografek budou k vidění od 19. dubna do 28. dubna 2017 na hradě Kotnov. Přijďte se podívat na výstavu fotografií, která ukáže velmi cenný pohled do zákulisí zahraničních misí.

Kdy: 19. duben 2017 – 28. duben 2017 od 9:00 do 17:00 hodin

Ten druhý život

Expozice Táborský poklad se od 19. dubna do 28. dubna 2017 stane domovem pro putovní výstavu fotografií ze zahraničních misí Armády ČR pod názvem Ten druhý život.

Putovní výstava přibližuje činnost příslušníků Armády ČR na misích v Iráku, Afghánistánu, Mali a dále prostředí válkou zasažené Sýrie.

Výstava ukáže návštěvníkům i to, co běžně nemají šanci poznat z médií. Půjde o velmi cenný pohled do zákulisí zahraničních misí. Vystavené fotografie vojáků chtějí lidem vysvětlit, že nasazení naší armády v zahraničí má své důvody. Není to však jen „plnění spojeneckých závazků“,  vojáci jsou potřební i pokud nejde přímo o bojové střety nebo teroristické útoky. Nejsou to žoldáci ani pouzí zaměstnanci, jejich nasazení má svůj účel, kterému musí přinášet nemalé oběti – ať už je to odloučení od rodiny nebo nepochopení většinové společnosti.

Kde: Expozice Táborský poklad na hradě Kotnov, Hradební 3037, Tábor

Ten druhý život

Otevírací doba

Duben
pondělí – sobota: 09:00 – 12:00, 13:00 – 17:00 hodin
neděle: zavřeno

Více informací naleznete na www.galerietabor.cz a na www.visittabor.eu