Začátek nové sezony na zámku Milotice začne v nové návštěvnické sezónně v sobotu 1. dubna 2017. Těšit se můžete například na místnost s rodovou galerií Serényjů, kde bude k vidění mimo jiné nový barokní oděv ušitý podle předlohy z roku 1767.

Kdy: 1. duben 2017 – 31. květen 2017 od 9:00 do 16:00 hodin

Začátek nové sezony na zámku Milotice

Na návštěvníky čeká hned několik překvapení. Do hostinského pokoje byl umístěn čerstvě restaurovaný lustr se svlačci a květinami datovaný do období kolem roku 1850, který stylově zapadl ke zde umístěnému souboru sedacího nábytku.

Po celý duben bude v místnosti s rodovou galerií Serényiů k vidění nový barokní oděv ušitý podle předlohy z roku 1767.  Oproti jiným kusům kostýmů se liší v provedení – jeho jednotlivé komponenty totiž netvoří polotovary z „průmyslové výroby“, nýbrž se jedná o čistou ruční práci. Výroba takovéto repliky historického oděvu si vyžádala si 2 roky práce.

Začátek nové sezony na zámku Milotice

Pro veřejnost se také otevřela nová místnost v Sala Terreně, v níž se budou moci zájemci dozvědět více o historii odívání.

V průběhu měsíce května vyjde také nová publikace o milotickém zámku, která se pokusí přístupným způsobem přiblížit jeho historii, stavební dějiny, prohlídkovou trasu i život posledních majitelů.

Obě zámecké oranžerie se pro návštěvníky otevřou až v polovině května.

Kde: Zámek Milotice, Zámecká 1, Milotice

Více informací o akci naleznete na www.zamekmilotice.cz