Baví vás pěstování květin? Chtěli byste se podívat na výstavu zámeckých rostlin kamélií, které se na zámku Rájec nad Svitavou šlechtily již od roku 1973? Pak si jistě udělejte čas a zajeďte se podívat, jak o květiny pečují zámečtí zahradníci.

Jako každoročně si vás zámek Rájec nad Svitavou dovoluje pozvat do zámeckých skleníků. Prohlédnout si budete moci sbírku čtyř odrůd kamélií v jejich přirozeném prostředí. K zakoupení pro vás budou připraveny nejen rostliny kamélií, ale i další jarní květiny. V zahradnictví vám také rádi poradí s pěstováním kamélií.

Pokud se podíváme trochu do minulosti, pak bylo zámecké zahradnictví už od roku 1973 specializované na pěstování kamélií a již v uvedeném roce tam byla převezena vzácná sbírka kamélií z Průhonic u Prahy, čítající dnes čtyři sta odrůd, z nichž některé byly vyšlechtěny rájeckým zámeckým zahradníkem Janem Dvořákem. Dnes jsou rájecké kamélie v péči zámeckého zahradníka Evžena Kopeckého.

Zámek patřil knížecí rodině Salmů až do roku 1945, kdy jim byl spolu s velkostatkem na základě Benešových dekretů zkonfiskován a přešel do vlastnictví státu.

Otevírací doba v období výstavy kamélií Křehká krása – Kamélie a sklo

Kdy: 1. únor 2017 – 31. březen 2017, v době od 9:00 do 15:00 hodin o víkendu, ve všední dny (kromě pondělí) od 9:00 do 16:30 hodin. Vstupné zaplatíte 10 Kč.

Web: zamekrajec.cz